imomo.pl

Blog tematyczny o rozwoju osobistym, hobby i livestyle'u.

Hobby

Jakie są zalety pływania?

Jakie są zalety pływania?

Pływanie – ta niepozorna czynność potrafi przynieść naprawdę wiele korzyści. Każdy robi to na swój sposób. Jedni pływają wyczynowo, drudzy rekreacyjnie. Niezależnie od tego, do których ludzi się zaliczasz, na pewno korzystnie wpływasz na swoje zdrowie! Sport ten jest dobry dla ludzi w każdym wieku, a nawet może posłużyć jako świetna terapia lub rehabilitacja. Ten artykuł pokaże Ci, jakie inne zalety niesie za sobą pływanie.

Wpływ pływania na zdrowie psychiczne

Pływanie jest szczególnie zalecane osobom cierpiącym na depresję i różne zaburzenia osobowościowe. Zostało to potwierdzone wieloma badaniami, że częste przebywanie w wodzie w ich przypadku, może niesamowicie zmienić postrzeganie siebie i otoczenia. Pływanie przynosi bardzo dużo satysfakcji, ponieważ nie jest aż tak wymagające, jak większość dziedzin sportowych, a mimo wszystko występuje równie mocny wyrzut endorfin, co odczujesz jeszcze długo po wyjściu z wody. Poprawa nastroju gwarantowana! Co więcej, pływanie to doskonały lek na stres. Jeśli jesteś przytłoczony ilością spraw, obowiązków i ciągłymi wymaganiami ze strony otoczenia, znajdź chociaż chwilkę, by wybrać się na basen.

Pływanie najlepsze na odchudzanie!

Chcesz skutecznie spalić kalorie, ale nie lubisz się pocić i męczyć na siłowni? Wybierz pływanie! W zależności od tego, jaką prędkość oraz styl wybierzesz, ilość spalonych kalorii może się różnić. Przy tych najbardziej intensywnych jak na przykład kraul możesz zgubić nawet 800 kalorii. Oprócz tego, że pozbędziesz się nadprogramowych kilogramów, świetnie wyrzeźbisz także sylwetkę. Pływanie to też genialny sposób na cellulit. Uporczywa tak zwana pomarańczowa skórka przeszkadza w szczególności kobietom, którym doskwiera ten problem. Podczas pływania zdecydowanie ujędrnisz swoje ciało i zmniejszysz jego widoczność.

Zalety pływania, czyli poprawa zdolności motorycznych

Pływanie jest szczególnie zalecane przez wielu lekarzy. Jest to wręcz idealna forma rehabilitacji. Sport ten nie obciąża stawów, a wręcz korzystnie wpływa na ich działanie, zwiększając ich ruchomość oraz elastyczność. Zaleca się różne ćwiczenia w wodzie przede wszystkim osobom, które przeszły w przeszłości operacje i różne urazy. Bardzo często z zajęć w wodzie korzystają także kobiety w ciąży oraz świeżo upieczone mamy z dziećmi. Należy pamiętać, że wszelkie ćwiczenia na basenie o ile nie są w formie rekreacyjnej, a prozdrowotnej powinny być skonsultowane z fizjoterapeutą lub lekarzem. Bardzo często można też skorzystać z pomocy specjalistów pracujących na pływalni, którzy doskonale wiedzą, jak pływać, by nie wyrządzić sobie więcej szkody niż pożytku.

Pływanie lekarstwem na długowieczność

Tak to prawda! Wiele badań dowodzi, że regularne uczęszczanie na basen na przykład 3 razy w tygodniu średnio po pół godziny może zmniejszyć ryzyko przedwczesnej śmierci. Co więcej, okazuje się, że osoby aktywne w wodzie zazwyczaj żyją dużo dłużej niż ludzie, którzy nic w tym kierunku nie robią. Chcesz żyć sto lat? Udaj się na basen!

Pływanie to świetna forma do relaksu i odpoczynku. Przy okazji można też wpłynąć pozytywnie na swoje zdrowie. My szczególnie polecamy ten rodzaj sportu, ponieważ ilość zalet z niego płynąca sprawi, że znacząco poprawi się jakość Twojego życia!

Aktywnie w mieście

Udostępnij