imomo.pl

Blog tematyczny o rozwoju osobistym, hobby i livestyle'u.

Podróże

Najbardziej egzotyczne kraje świata

Najbardziej egzotyczne kraje świata

Wiele osób marzy o wyjeździe do egzotycznego kraju, aby tam zrelaksować się, wypocząć, zapomnieć o codziennych troskach i problemach. Co to znaczy, że kraj jest egzotyczny? Chodzi o odmienne warunki przyrodnicze, inny klimat, inną cywilizację.

Wyjazd z biura podróży

Egzotyczne kraje świata można odwiedzić wyjeżdżając z biura podróży. Wiele biur oferuje wyjazdy na przykład na Malediwy lub na wyspę Bali. To bardzo popularne wśród turystów kierunki. Na Malediwach turystów zachwyca niespotykany kolor wody, białe plaże, kokosowe palmy. To wszystko sprawia, że człowiek czuje się jak w raju. Egzotycznym krajem dla Polaków jest także Tajlandia. W tym kraju idealnie można połączyć wypoczynek oraz zwiedzanie, a to dwie największe potrzeby ludzi podczas urlopu. Odmienna kultura, wspaniała kuchnia i piękne widoki, czego więcej chcieć? Wyspa Bali należy do Indonezji i jest bardzo chętnie odwiedzana przez turystów, którzy poszukują gwarancji dobrej pogody, unikalnego klimatu i wspaniałych widoków. Do krajów coraz chętniej odwiedzanych przez turystów należy także Meksyk, do tej pory uważany za dość niebezpieczny, przez co turyści go unikali. Teraz okazuje się, że kurort Cancun, Półwysep Jukatan oraz mniejsze Tulum to idealne miejsca na wypoczynek.

Czy egzotyczne wakacje są drogie?

Wyjeżdżając do krajów egzotycznych trzeba liczyć się z większym wydatkiem niż podróżując po Europie. Więcej trzeba zapłacić za same przeloty samolotem. Dlatego też ostateczna cena takiej wycieczki w biurze podróży jest większa. Jeśli ktoś chce zaoszczędzić, a również spędzić wspaniałe wakacje, ma do wyboru kraje europejskie, na przykład Włochy, Grecję, Hiszpanię. Warto jednak raz na jakiś czas podróżować poza Europę i wybrać się na przykład na Malediwy. Trzeba jednak liczyć się z wydatkiem ponad 10000 zł na osobę. Najbardziej egzotyczne kraje świata zdecydowanie warte są tego, aby ją odwiedzać. Warto więc postarać się o nadwyżki w domowym budżecie i wykorzystać je właśnie na podróże. Taka inwestycja zawsze się opłaca.

Jak przygotować się na egzotyczną podróż?

Przed każdą podróżą warto sprawdzić podstawowe informacje o danym kraju. Jeśli jest to kraj o odmiennej kulturze i religii, trzeba przeczytać, jak należy zachowywać się w danych miejscach, jakich gestów unikać, jak się ubierać, aby nie budzić sensacji i zgorszenia. Jest to ważne szczególnie w krajach muzułmańskich. Ważnym punktem każdej egzotycznej podróży jest konsultacja z lekarzem, który doradzi właściwe szczepienia. Do niektórych krajów szczepienia nie są wymagane, przykładem niech będzie tutaj Sri Lanka. Warto jednak skonsultować się z lekarzem i podjąć decyzję o zaszczepieniu się na niektóre choroby, ponieważ brak tego szczepienia może być bardzo niekorzystny w skutkach. Na niektóre choroby nie ma jednak szczepienia ani lekarstwa, pozostaje jedynie szczęście, że turysta nie zachoruje. Warto zachować ostrożność, aby nie paść ofiarą żadnego przestępstwa ani oszustwa. Pieniądze warto rozlokować w kilku różnych miejscach, a jedną z saszetek trzymać zawsze przy swoim ciele, pod ubraniem.

Udostępnij