imomo.pl

Blog tematyczny o rozwoju osobistym, hobby i livestyle'u.

Podróże

Kraków atrakcje turystyczne – jakie są najpiękniejsze?

Kraków atrakcje turystyczne – jakie są najpiękniejsze?

Stolica Małopolski jest uwielbiana przez turystów. W tym mieście znajduje się wiele przepięknych zabytków. Także turyści z innych krajów bardzo cenią sobie Kraków. Warto dowiedzieć się, jakie są najpiękniejsze atrakcje w tym mieście.

Kraków atrakcje turystyczne

Trzeba wiedzieć o tym, że Kraków jest uznawany za jedno z najpiękniejszych miast w naszym kraju. Przede wszystkim przyciąga nie tylko turystów z naszego kraju, ale również z zagranicy. Stolica Małopolski wyróżnia się przede wszystkim wspaniałą architekturą. Do tego trzeba doliczyć światowej klasy zabytki, a dodatkowo bogate życie kulturalne. Kraków wyróżnia się również niepowtarzalnym klimatem. Dlatego do tego miasta przyjeżdża wiele turystów. Oczywiste jest to, że wielu osobom stolica Małopolski kojarzy się przede wszystkim z Wawelem, a ponadto kościołem Mariackim bądź Sukiennicami. Są to wyjątkowe miejsca, jednakże w tym mieście znajduje się też wiele innych ciekawych atrakcji oraz zabytków. Warto zwiedzić Stare Miasto oraz Rynek Główny. Wizytę w Krakowie najlepiej zacząć od tych miejsc, które stanowią turystyczne centrum. Stare miasto to miejsce, które ciągle tętni życiem. Dlatego jest uwielbiane przez turystów. Co ciekawe, Stare Miasto figuruje na Liście Światowe Dziedzictwa UNESCO.

Dlaczego warto wybrać się do Krakowa?

Warto zaznaczyć, że sercem starówki jest Rynek Główny. Jest on największy w naszym kraju, a ponadto jeden z najpiękniejszym w całej Europie. Okazuje się, że jego granice wytyczają zdobne fasady zabytkowych kamienic, z których praktycznie każda ma ciekawą historię. Trzeba wiedzieć o tym, że na samym rynku, a ponadto w jego sąsiedztwie można znaleźć bardzo istotne zabytki. Mowa tutaj na przykład o kościele Mariackim, a ponadto Sukiennicach. Do tego trzeba doliczyć kościół św. Wojciech oraz Bramę Floriańską. Fascynująca jest również wieża ratuszowa, która jest pozostałością ratusza zburzone w 1820 r. Wszystkie te zabytki są bardzo cenione przez turystów. Zdecydowanie warto je zobaczyć.

Kraków – co zwiedzić w tym pięknym mieście?

Będąc w Krakowie, nie wolno zapomnieć o zwiedzaniu podziemnego rynku, który kryje się pod wschodnią częścią płyty Rynku Głównego. W tym miejscu znajduje się multimedialna, nowoczesna wystawa, która związana jest z wykopaliskami archeologicznymi z lat 2005-2010. Składa się ona z blisko 11 tysięcy eksponatów, które związane są z życiem codziennym dawnego miasta, a ponadto handlem solą, miedzią, a także ołowiem. W Krakowie warto również zwiedzić wzgórze wawelskie razem z Zamkiem Królewskim. Jest to przede wszystkim skarbiec polskiej historii oraz kultury. Warto wiedzieć, że przez wieki miejsce to było siedzibą królów, a ponadto książąt polskich. Jest to również centrum polityczne państwa polskiego. Co bardzo istotne, na Wawelu dla zwiedzających zostały udostępnione między innymi reprezentacyjne komnaty królewskie, a dodatkowo prywatne apartamenty królewskie, które zachwycają swym pięknem. Do tego trzeba doliczyć zbrojownie, a także skarbiec koronny. Kraków to przepiękne miasto, które zdecydowanie warto zwiedzić.

Udostępnij