imomo.pl

Blog tematyczny o rozwoju osobistym, hobby i livestyle'u.

Zdrowie

Dieta, trening i suplementy – jak wrócić do formy po wakacjach

Dieta, trening i suplementy – jak wrócić do formy po wakacjach

Zdarzają się w życiu takie sytuacje, że sportowiec musi skończyć urlop i wrócić na siłownię. Może to nastąpić po kontuzji, po porodzie czy po prostu po wakacjach. Niezależnie od przyczyny, powrót do formy zawsze wygląda tak samo. Zawodnik musi znaleźć w sobie motywację, zagospodarować trochę czasu na aktywność fizyczną oraz zacząć żyć według ściśle określonych, przez sportowców, zasad.
 Powrót do formy nie jest łatwy, w związku z czym, sportowcy szukają dróg na skróty. Nie jest to zabronione, a wręcz wskazane, ale należy pamiętać o rozsądku, umiarze oraz dbaniu o swoje bezpieczeństwo. Właśnie dlatego, specjaliści podkreślają w każdej swojej publikacji, jak ważny jest wybór odpowiedniego sklepu ze sterydami online oraz jak duże znaczenie ma dawkowanie sterydów anaboliczno-androgennych SAA. Ponadto, ważna jest także odpowiednia suplementacja, której zadaniem jest uzupełnianie niedoborów w diecie, zwłaszcza pod względem witamin i minerałów.

Od czego zacząć powrót do formy po wakacjach

Swój powrót do formy warto zacząć od początku, czyli od znalezienia w sobie motywacji. To ona stanowi bowiem gwarancję sukcesu, do którego dąży zawodnik.
 Motywacja pojawia się zazwyczaj w najmniej oczekiwanym momencie. To właśnie wtedy sportowiec podejmuje decyzję o powrocie do formy. Niestety, motywacja tak szybko jak się pojawia, tak szybko potrafi też zniknąć. Właśnie dlatego, warto zadbać o to, aby trwała ona jak najdłużej.
 Metod utrzymania motywacji na właściwym poziomie jest tak dużo, jak wielu jest sportowców. W związku z tym, każdy zawodnik powinien znaleźć swoje własne sposoby zmotywowania się. Najczęściej jednak do tych metod należą:

  • wizualizacja celu,
  • spisanie wszystkich działań, prowadzących do sukcesu,
  • odwiedzenie trenera personalnego, w celu opracowania planu treningowego,
  • wizyta u dietetyka, tworzącego spersonalizowane jadłospisy dla sportowców siłowych oraz sylwetkowych,
  • nagradzanie się, aczkolwiek nie jedzeniem,
  • wykup karnetu na siłownię, ponieważ wydatki są najlepszym motywatorem do działania,
  • trenowanie wspólnie z przyjaciółmi, aby móc się nie tylko wspierać, ale przede wszystkim pilnować nawzajem,
  • poinformowanie bliskich o swoim nowym hobby, jakim jest sport, aby poczuć w ten sposób presję otoczenia,
  • kupno stroju sportowego dla lepszego samopoczucia oraz poniesienia kosztów,
  • stworzenie playlisty ze swoimi ulubionymi hitami lub motywującymi utworami.

Na początku warto skorzystać z powyższych metod, ale z czasem warto też poszukać swoich własnych. Dzięki temu, sportowiec na pewno znajdzie w sobie determinację i chęć trwania przy swoim postanowieniu.

Jakie suplementy pomagają zwiększyć siłę i wytrzymałość po treningu

Każdy jest w stanie wrócić do formy po wakacjach lub dłuższej przerwie. W tym celu trzeba jednak przestrzegać kilku zasad. Po pierwsze, należy zadbać o odpowiednie nawodnienie swojego organizmu. Po drugie, trzeba regularnie i intensywnie ćwiczyć na siłowni, aby odpowiednio wykorzystać spożyte składniki odżywcze. Po trzecie, warto zadbać o prawidłową regenerację swojego ciała. I po czwarte, według niektórych najważniejsze, należy zmienić swój jadłospis na mniej kaloryczny (w przypadku zrzucania zbędnych kilogramów) lub bogatszy w białko (podczas budowania masy mięśniowej).
 Oprócz powyższych, obowiązkowych elementów, istnieją jeszcze dwa inne – dobrowolne, aczkolwiek wskazane przez specjalistów. Mowa oczywiście o suplementach diety i sterydach anaboliczno-androgennych SAA.
 Początkujący sportowiec powinien zacząć od suplementów diety, gdyż oddziałują one na jego organizm w łagodny sposób, dając dobre efekty, ale jednocześnie nie wywołując żadnych komplikacji zdrowotnych. Polecane są natomiast przede wszystkim te środki, które podnoszą wytrzymałość oraz siłę zawodnika, czyli np. arginina, beta alanina czy kreatyna.
 Sterydy anaboliczno-androgenne SAA są przeznaczone przede wszystkim dla zaawansowanych sportowców, którzy przekroczyli już sporo granic ludzkich możliwości i przestali dostrzegać u siebie kolejne sukcesy. Niemniej, sterydy anaboliczno-androgenne, typu testosteron propionate, mogą także wspomóc początkującego zawodnika, a nawet kobietę. W ich przypadku bardzo istotne jest bowiem podniesienie kondycji, wydolności całego organizmu czy przyspieszenie syntezy spożywanych białek.

Dlaczego sportowcy sięgają po sterydy?

Środki SAA pozwalają szybciej i z lepszym skutkiem zbudować pożądaną figurę. Oznacza to zatem skrócenie czasu oczekiwania na pierwsze efekty, szybszą regenerację organizmu i przede wszystkim mniejsze zmęczenie w trakcie trwania oraz po zakończeniu treningu.
 Sterydy anaboliczno-androgenne SAA są uznawane za doping. Warto jednak po nie sięgnąć w trakcie powrotu do formy, gdyż są bardzo skuteczne, jako wspomagacze i bezpieczne, jako przebadane środki, oferowane przez sprawdzonych producentów. Trzeba tylko znaleźć odpowiedni sklep, oferujący sterydy najwyższej jakości. W tym celu warto więc zrobić research przed złożeniem zamówienia oraz zrezygnować z kupna podejrzanych produktów. Bardzo ważne jest także zapoznanie się z ulotką danego środka oraz zastosowanie się do zawartych w niej instrukcji oraz uwag. Tylko w ten sposób można bowiem czerpać maksymalne korzyści z cyklu sterydowego, przy jednoczesnym uniknięciu wszelkich efektów niepożądanych.

Testosteron – jaką rolę odgrywa w organiźmie

Testosteron odpowiada za prawidłowe funkcjonowanie całego organizmu. Właśnie dlatego, należy regularnie kontrolować jego poziom u specjalisty i w razie jakichkolwiek odchyleń rozpocząć odpowiednie leczenie.
 Testosteron odpowiada za wzrost kości, zarost na twarzy, odpowiedni poziom libido, sprawność umysłu, kondycję, siłę, energię, a nawet motywację do działania. W każdym wieku testosteron pełni więc szereg funkcji, niezbędnych do życia i działania. Jest go jednak za mało, aby naturalnie pomógł sportowcowi siłowemu, sylwetkowemu itd.
 Nadmiar testosteronu w organizmie może być niebezpieczny, ale racjonalne jego podniesienie, na określony czas, pozwala szybciej, łatwiej i przede wszystkim lepiej zbudować masę mięśniową oraz dobrze ukształtowaną rzeźbę. W związku z tym, sklepy ze sterydami online oferują ten środek na swoich stronach internetowych. Należy jednak zdawać sobie sprawę z tego, że nie każdy przedsiębiorca jest uczciwy. Znalezienie rzetelnego dostawcy stanowi więc pierwszy krok przed złożeniem zamówienia.
 Testosteron jest obecnie najpopularniejszym środkiem, który posiada wiele pochodnych. Wynika to nie tylko z jego licznych, bardzo cenionych przez sportowców, właściwości oraz braku skutków ubocznych, ale przede wszystkim z faktu, że mogą brać go nawet początkujący zawodnicy i kobiety. Jedynym jego minusem jest jego forma, czyli postać iniekcyjna. Warto jednak zaznaczyć, że pozwala ona uniknąć problemów z wątrobą czy żołądkiem. Jedynym skutkiem ubocznym jest natomiast blokada naturalnej produkcji testosteronu. W tym przypadku wystarczy jednak cykl odblokowujący, przywracający prawidłowe funkcjonowanie organizmowi mężczyzny.

Deka i metanabol – skąd zyskały taką popularność na siłowni

Metanabol i deka to bezpieczne środki, przyspieszające budowanie rzeźby oraz muskulatury. Właśnie dlatego, środki te cieszą się tak dużą popularnością wśród sportowców uprawiających sporty siłowe czy sylwetkowe.

Materiał zewnętrzny

Udostępnij