Warsztaty ZAGRAJ Z WYOBRAŹNIĄ za nami. Poprowadziłyśmy je w ramach projektu KIDS Design SPACE zorganizowanego przez wrocławski KRZYWY KOMIN. Było bardzo kolorowo, bardzo twórczo i bardzo emocjonująco. Zapraszamy na foto+relację.

Zacznijmy od kilku słów wprowadzenia, czyli „o co chodzi w tym projekcie”?

Logo_Kids_Design_Space-290x300

Od czerwca do grudnia przestrzeń Wrocławia wypełniała rozbudzona, niczym nieograniczona dziecięca energia i kreatywność. To dzięki drugiej edycji projektu „Kids Design Space – dzieci projektują przestrzeń” organizowanego przez wrocławską Fundację Open Mind. Jego celem jest: zachęcenie dzieci do twórczego działania, umożliwienie najmłodszym obcowania z kulturą i nauka jej świadomego odbioru.

 

KIDS DESIGN SPACE to niezwykły cykl interdyscyplinarnych spotkań i warsztatów dla dzieci w wieku 7 – 14 lat z zawodowymi ilustratorami, architektami, projektantami, ceramikami oraz rzemieślnikami.

 

Udział w całym projekcie mogło wziąć bezpłatnie ponad 400 dzieci, które podzielone zostały na 5 grup tematycznych: animacja, architektura, ceramika, design oraz ilustracja. Zajęcia i warsztaty odbywały się przez 6 miesięcy w formie spotkań pozalekcyjnych. Bogaty program aż 50 spotkań edukacyjnych zamknięto w 4 etapach: DOŚWIADCZANIE, KREOWANIE, REALIZACJA i WYSTAWA.

 

kids-wystawa-IMOMO

Ostatnim etapem projektu była wystawa dzieł stworzonych przez designerów i dzieci połączona z targami i warsztatami.

Wystawę nadal można obejrzeć – będzie czynna do 23 stycznia 2016 roku. Bardzo ją polecamy, bo zarówno sam Krzywy Komin, jak i wystawa to duża dawka inspiracji.

 

Podczas finału projektu miałyśmy przyjemność poprowadzić pełen humoru, zwariowany warsztat ZAGRAJ Z WYOBRAŹNIĄ. Swoją kreatywność rozgrzewały zarówno dzieci, jak i ich rodzice.

wyobraznia_kds-slider

 

Wszyscy bawiliśmy się świetnie, a my – jak zwykle – zachwycałyśmy się pomysłami uczestników.

zagraj-z-wyobraznia-IMOMO (7)

zagraj-z-wyobraznia-IMOMO (3)

zagraj-z-wyobraznia-IMOMO (9)

zagraj-z-wyobraznia-IMOMO (5)

zagraj-z-wyobraznia-IMOMO (13)

zagraj-z-wyobraznia-IMOMO (6)

zagraj-z-wyobraznia-IMOMO (14)

zagraj-z-wyobraznia-IMOMO (2)

zagraj-z-wyobraznia-IMOMO (23)

zagraj-z-wyobraznia-IMOMO (19)

zagraj-z-wyobraznia-IMOMO (15)

zagraj-z-wyobraznia-IMOMO (20)

zagraj z wyobraznia IMOMO KK-001

zagraj-z-wyobraznia-IMOMO (21)

zagraj z wyobraznia IMOMO KK2-001

 

Targi były dla nas ciekawym doświadczeniem. Po pierwsze dlatego, że mogłyśmy zobaczyć, jak klienci reagują na poszczególne tygodnie w KREATYWNIKU 2016 i na sam kalendarz (pozytywnie!). Po drugie – zawsze jest fajnie porozmawiać z mądrymi, ciekawymi świata ludźmi, a właśnie tacy pojawiali się przy naszym stoisku.

zagraj-z-wyobraznia-IMOMO (1)

Po trzecie, poznałyśmy innych wystawców, a w chwilach spokoju mogłyśmy nawet podpatrzeć, jak powstają ich produkty.

 

Lubimy prowadzić warsztaty, o czym pisałyśmy nie mogąc doczekać się finału KIDS Design SPACE i co pokazywałyśmy już po warsztacie „(Nie)Codzienne dźwięki”. Energia, jaka powstaje podczas wymyślania niestandardowych zastosowań klamerki do bielizny, opracowywania nowych nazw zwierząt, konstruowania historii czy tworzenia aktywności do Tygodni IMOMO potrafi unieść ponad ziemię.

Bardzo dziękujemy organizatorowi i uczestnikom za ten dzień. Bo codzienność może być niecodzienna:)

Maja & Ania