Na pewno spotkaliście się z kreatywnym zadaniem „Wymyśl 10 zastosowań dla spinacza do papieru”. To zadanie ma sprawdzić czy potrafimy wyjść poza schemat, spojrzeć na przedmiot inaczej. Jest to ważna umiejętność w czasach wszechogarniających instrukcji. A do tego praktyczna, bo czemu by nie nadać rzeczom nowych funkcji?

Mamy w domu i w pracy wiele takich przedmiotów, których używamy inaczej. Dziś dzielimy się z Wami 3 z nich, w ramach cyklu, który został zapoczątkowany w tym wpisie, a dzisiaj dostaje nowe życie!

 

uzyj-tego-inaczej-IMOMO

 

1# Pojemnik na sztućce ze zmywarki…

… można zamienić w mobilny piórnik. Przydaje się na warsztatach, kiedy pracujemy w różnych miejscach, z różnymi grupami lub w domu, gdy często zmieniamy miejsce pracy.

pojemnik na sztućce IMOMO (1)

 

2# Wieszak na spódnice…

… może się okazać niezastąpionym elementem domowej galerii prac. Dzieła powieszone w ten sposób nie niszczą się i łatwo można wymienić ich zawartość. Dzięki temu można nadążyć za dziecięcą twórczością!

wieszak na spódnice IMOMO

 

3# Plastikowy pojemnik na żywność…

… może się przydać w grach planszowych. Takie zastosowanie pozwala grać w podróży, a gdy gramy w domu, kostka nie przeleci nam przez pół pokoju. I nikogo nie będzie kusiło, żeby palcem zmienić to co mu przyniósł los ;-)

plastikowe pudełko IMOMO (1)

plastikowe pudełko IMOMO (2)

 

Czekamy na Wasze propozycje niecodziennych zastosowań tych lub innych przedmiotów!

Ania & Maja