« Jeśli grać w grę, to w swoją własną! A Ty? Kim będziesz w przyszłości? Zawody #1 »

Użyj tego inaczej #1

Użyj tego inaczej #1

Na pewno spotkaliście się z kreatywnym zadaniem „Wymyśl 10 zastosowań dla spinacza do papieru”. To zadanie ma sprawdzić czy potrafimy wyjść poza schemat, spojrzeć na przedmiot inaczej. Jest to ważna umiejętność w czasach wszechogarniających instrukcji. A do tego praktyczna, bo czemu by nie nadać rzeczom nowych funkcji?

Mamy w domu i w pracy wiele takich przedmiotów, których używamy inaczej. Dziś dzielimy się z Wami 3 z nich, w ramach cyklu, który został zapoczątkowany w tym wpisie, a dzisiaj dostaje nowe życie!

 

uzyj-tego-inaczej-IMOMO

 

1# Pojemnik na sztućce ze zmywarki…

… można zamienić w mobilny piórnik. Przydaje się na warsztatach, kiedy pracujemy w różnych miejscach, z różnymi grupami lub w domu, gdy często zmieniamy miejsce pracy.

pojemnik na sztućce IMOMO (1)

 

2# Wieszak na spódnice…

… może się okazać niezastąpionym elementem domowej galerii prac. Dzieła powieszone w ten sposób nie niszczą się i łatwo można wymienić ich zawartość. Dzięki temu można nadążyć za dziecięcą twórczością!

wieszak na spódnice IMOMO

 

3# Plastikowy pojemnik na żywność…

… może się przydać w grach planszowych. Takie zastosowanie pozwala grać w podróży, a gdy gramy w domu, kostka nie przeleci nam przez pół pokoju. I nikogo nie będzie kusiło, żeby palcem zmienić to co mu przyniósł los ;-)

plastikowe pudełko IMOMO (1)

plastikowe pudełko IMOMO (2)

 

Czekamy na Wasze propozycje niecodziennych zastosowań tych lub innych przedmiotów!

Ania & Maja

 

 

 

 • dObraŻona

  Wow! Świetna sprawa z tym wieszakiem na spódnice:):)

 • Także do gustu przypadł mi wieszak 😀

  • IMOMO.pl

   Pomysł Ani! [Maja]

 • Najbardziej mi się podoba pomysł z kostkami do gry. Wykorzystam do gry z dziećmi, które zamiast rzucać nią w celu wyrzucania oczek i żeby poruszyć pionek, turlają ją jak najdalej ;)

  • IMOMO.pl

   No właśnie ja mam na zajęciach to samo, a dużo gramy w gry, bo prowadzę zajęcia z matematyki i to jest standard :)

 • Sebastian B.

  Super pomysły:) głównie pojemnik na sztućce:)

 • Marzena Janik

  Przyznam, że nie wpadłabym na takie zastosowania przedmiotów codziennego użytku. Fajnie zobaczyć pospolite pudełko, czy wieszak od innej strony. :)

  Pozdrawiam,
  http://www.marzena-janik.blogspot.com

  • IMOMO.pl

   W przyszłości zapraszamy po więcej:)

 • świetne pomysły :) gratuluje kreatywności ! Na zajęciach jakaś Pani Profesor nam mówiła, że w eksperymentach na wymyślanie zastosowań prostych przedmiotów dorośli są w stanie wymienić średnio 4-5 , natomiast dzieci około 50. Bardzo podoba mi się pomysł zwieszakami :)

  • IMOMO.pl

   Robimy wszystko, co w naszej mocy, żeby wyniki dorosłych zbliżyły się choć trochę do wyników dzieci:) [Maja]

   • Myślę, że naszym głównym ograniczeniem jesteśmy my sami. Warto czasem wyjść z roli poważnego dorosłego i zacząć myśleć jak dziecko :)