Naturalnie i zupełnie bez naszego udziału nastała połowa maja. To miłe, że niektórych spraw nie trzeba pilnować, żeby się wydarzyły:-)

TYDZIEŃ Z NATURY WZIĘTY

Tydzień Z NATURY WZIĘTY by Ania

1# Urodziny

W tym tygodniu w NATURALNY sposób przeszłam KOLEJNĄ 10 w moim, dla jednych długim, dla innych niedługim życiu. W czasie kiedy składano mi telefonicznie życzenia potrzymałam sobie stopy na trawie…

 

Woman legs on green grass

 

 

2# Nie ma lipy

Prezentuje Wam nową wersję LIPY Kochanowskiego :-)
Jak widać NATURA jest dalej aktualna choć może w bardziej przewrotnej formie. Ta koszulka też w sposób NATURALNY oddaje charakter właścicielki, która lubi zabawę SŁOWAMI :-)

 

nie ma lipy blog

 

 

Moja leży już w pralce, gdyż NATURALNIE została ubrudzona marchewkową małą ręką…..

 

3# Biała szałwia

W tym tygodniu udało mi się również doświadczyć NATURY w trochę innym wymiarze. Czy próbowaliście KIEDYŚ wykorzystać BIAŁĄ SZAŁWIĘ do oczyszczenia DOMU ?

 

biała szaławia

 

 

Tutaj kilka słów o właściwościach:
# Biała szałwia stosowana jest do okadzania mieszkań, domów, miejsc pracy. Idealnie oczyszcza przestrzeń, od złych uczuć i niekorzystnych wpływów z zewnątrz.
# Jeśli czujemy się zmęczeni, napięci, przytłoczeni nadmiarem problemów, albo chorowici, warto zrobić rytuał oczyszczania aury ta szałwią.
# Biała szałwia podczas spalania żarzy się wytwarzając dym, który ma właściwości oczyszczające. Można nią oczyszczać pomieszczenia, rzeczy i ludzi. W pomieszczeniach oczyszczonych szałwia spala się równomiernie dając dużo dymu, a gdy jest dużo negatywnych energii szałwia przygasa i trzeba ją rozdmuchiwać. Dlatego też szałwia jest jednocześnie czymś w rodzaju wskaźnika zanieczyszczenia.
Po uprzątnięciu mieszkania dobrze jest też oczyścić i jego sferę energetyczną ze wszystkich emocji, które zdążyły się w niej już nagromadzić, i do tego przyda nam się właśnie suszona szałwia.

 

Tydzień Z NATURY WZIĘTY by Maja

…zaowocował kilkoma przemyśleniami i wnioskami – a to lubię:-)

1# Z dala od natury?

Większość tygodnia spędziłam z dala OD NATURY lub oglądając ją jedynie przez szyby. Przebywałam głównie w hotelowych salach konferencyjnych. Klimatyzowanych. Ze sztuczną wykładziną. Bez otwieranych okien. Wiecie – rozumiecie…. W warunkach ciekawych, ale stworzonych wbrew temu, co NATURA ma do zaproponowania człowiekowi.

 

02-stoły na sufitach IBIS

 

03-IBIS dla dzieci

 

4- czary mary 2

 

I gdy już pełna wątpliwości, zaczęłam zastanawiać się nad zmianą głównego zawodu (trener), odkryłam, że przecież robię to, co Z NATURY wychodzi mi najlepiej czyli mówię:-)

Pogodziłam się więc ze swoim wyborem, a dla równowagi wpisałam kilka postanowień do KREATYWNIKA 2015, na stronie: „W wolnej chwili”. Między innymi obejrzenie filmu „Był sobie las”. Oglądaliście? Polecacie?

 

IMOMO był sobie las Tydzien-z-natury-wziety-3

 

 

2# Zielnik

W weekend zabrałam się za zielnik na tarasie. Są w nim: mięta i melisa, lubczyk, rozmaryn i oregano, stewia i tymianek. Na bazylię zabrakło mi doniczki, choć i tak niektóre zioła sadziłam po kilka w jednej dużej donicy. Przede mną wyprawa po chwasty – słyszałam, że rukola rośnie wszędzie… WEZMĘ Z NATURY bez obaw!

 

IMOMO Tydzien-z-natury-wziety-1

 

3# Jak zostałam rolnikiem

W ramach lekcji „Z NATURĄ nie wygrasz” przeprowadzam eksperyment. Całą zimę dokarmiałam ptaki, między innymi ziarnami żyta. Widać bałaganiarze taką mają NATURĘ, że połowę nasion zrzucają pod karmnik i teraz mam tam uprawę własnego nieplanowanego zboża. Czekam na żniwa, będę informować:)

 

IMOMO Tydzien-z-natury-wziety-2

 

4# Kreatywność z natury

Przypomniałam sobie, jak NATURALNIE kreatywne są dzieci. I jaka jest siła ich ciekawości. Gdy ja sadziłam zioła, mój syn przeprowadzał doświadczenia z wężem ogrodowym. Co się stanie, gdy wodę przepuścimy przez rączkę leżaka? Czy uda się zrobić tęczę na zawołanie? Jak szybko spadają krople, gdy wyrzuci się je w powietrze? Po kilku upomnieniach „Szymek, będziesz mokry….” zamilkłam. Poczułam niestosowność wtrącania się między dziecko a jego kreatywną NATURĘ.

IMOMO Tydzien-z-natury-wziety-4

 

 

A jak Wam minął TYDZIEŃ Z NATURY WZIĘTY?

Ania i Maja