Wiemy, że codzienność potrafi być czasem naprawdę niecodzienna… I dlatego bez POCZUCIA WINY (no, może z delikatnym) przełożyłyśmy nasze PODSUMOWANIE tygodnia NA WINIE z niedzieli na wtorek :) Dziś jest wtorek, więc jesteśmy Wam WINNE kilka słów o minionym tygodniu.

Tydzień NA WINIE by Maja

Paradoksalnie, w TYGODNIU NA WINIE nie skupiłam się tak mocno na alkoholu, jak być może powinnam. Większość skojarzeń obracała się wokół WINY, i tego, co się NAWINIE.

1# „Jestem na tak”

Widzieliście kiedyś film „Jestem na tak”, w którym główną rolę gra Jim Carrey?  Grany przez niego bohater, znudzony i niechętny wszystkiemu urzędnik bankowy, spotyka na swojej drodze guru od motywacji. Przystępuje do wyzwania, które można by określić w skrócie „Bierz wszystko, co się NAWINIE” czyli wejdź w każdą sytuację, która Cię spotka i odpowiedz na każdą prośbę lub pytanie „TAK”. Ten film zapadł mi w pamięć, bo jest odmianą zabawy „Co by się stało gdyby…”. Wyobraźcie sobie, co by było, gdybyście od teraz przez tydzień zgadzali się na wszystkie propozycje, korzystali ze wszystkich okazji i angażowali się we wszystko, co wpada w ręce? No, co by było? :-)

jim carrey

 

2# Turban

Miałam to zapisane w KREATYWNIKU 2015 od dawna.

Nauczyć się wiązać turban.

Nie mamy w najbliższych planach Tygodnia WIĄZANIA (choć może warto się nad tym zastanowić?), ale ten tydzień był dobry, by sprawdzić, jak będę wyglądać, gdy NAWINIE mi się na głowę długą chustę… I udało się. Wiem, jak wyglądam, umiem to sama zawiązać i nawet nauczyłam już jedną znajomą. Wyglądam nieźle, choć moim zdaniem turban i okulary jakoś nie współgrają. Na fotografii Korba z filmu Lejdis. Moje zdjęcie dorzucę w najbliższym czasie, jak tylko ponownie go zawiążę na głowie!

korba w torbanie lejdis

 

3# Zupa NA WINIE

Maj i czerwiec to dla mnie z reguły bardzo pracowite miesiące – w szkoleniach to coś w rodzaju żniw, choć lepszym określeniem byłoby coś jak „klęska urodzaju”. Gotowanie spada na dalszy plan, żywienie odbywa się zgodnie z zasadą „Czym chata niebogata” i wtedy sprawdza się przepis na zupę NA WINIE, szybką i zgodną z Kuchnią 5 Przemian.

zupa co sie nawinie 5 Przemian

Tydzień NA WINIE by Ania

1#Wino made in Poland

Tak, u mnie zdecydowanie TYDZIEŃ NA WINIE nie obył się bez WINA. Byliśmy na weselu „więc i ja tam byłam i WINO piłam”:) Para Młoda zamiast kwiatów poprosiła o WINO, więc tylu butelek dawno nie widziałam. Okazuje się, że w Polsce jest coraz więcej winnic, które proponują wina dobrej jakości. Może mieliście już okazję spróbować?

cymbaly2

cymbały

2# Sport

Przymusem niewiele jest się w stanie zrobić, więc w tym tygodniu, dla odmiany, myślałam o tym, że nie uprawiałam sportu bez POCZUCIA WINY.

aerobik winnych (1)

3# Dzieci

Bardzo lubię obserwować jak coraz ZWINNIEJ radzi sobie z pokonywaniem przestrzeni mój młodszy syn. Ile radości może sprawić taka niezależność. Uzmysłowiłam sobie, że jest to etap w życiu człowieka, kiedy POCZUCIE WINY jeszcze nie istnieje, za to jest RADOSNA EKSPLORACJA.

Ps. Nie jest łatwo uchwycić go w kadr :)

IMG_20150608_095920 (1)

4#Obiad

Jak już niewiele jest w lodówce i chcę ugotować obiad na tym, co się NA WINIE, wpisuję w GOOGLE 3 główne produkty, które znalazłam w domu i szukam przepisu, który pozwoli coś z nich upichcić. Ktoś z Was już tak próbował ?

google-food

A jak Wam minął Tydzień NA WINIE?

Maja i Ania