Bycie z samym sobą to coś innego niż samotność. Bycie z samym sobą to coś wspaniałego:) Cisza, spokój, twórczość, odpoczynek… Tak, nie da się ukryć: tęsknimy obie za takimi chwilami. A Wy?

Tydzień BYCIA Z SAMĄ SOBĄ by Maja

 

1# Uwielbiam!

Jakkolwiek źle to nie brzmi, bardzo lubię być sama. Wtedy wreszcie mam czas i możliwość zrealizowania brazyliona pomysłów. No i patrzę na świat inaczej. Mam zupełnie inną perspektywę, gdy nie muszę z nikim rozmawiać. Jakiś czas temu wymyśliłam nawet kilka zabaw dla dzieci, żeby móc w spokoju POBYĆ ZE SOBĄ… Teraz wymyślam im obowiązki: pójście do sklepu, odkurzanie… Każde 5 minut ZE SOBĄ jest bezcenne:)

W tym tygodniu poszłam sama do Rynku, żeby poczuć klimat Festiwalu Nowe Horyzonty, który właśnie kończy się we Wrocławiu. Przemknęło mi przez myśl, by wyciągnąć jakąś koleżankę, ale gdybym to zrobiła…. Nie zwróciłabym uwagi na te wszystkie niesamowite stylizacje: na panie w koronkowych butach, w których ledwo szły po brukowej kostce, na wystylizowane latarnie przed Barem Barbara, ani na pięknie ubrane dzieci bawiące się bańkami mydlanymi.

Rozmawiałabym z przyjaciółką i byłoby świetnie. Ale BYCIE ZE SOBĄ w Rynku ma swój niepowtarzalny klimat. No i mam dużo czasu na robienie zdjęć, nawet jeśli mam przy sobie tylko telefon:)

tydzien-z-samym-soba-Maja-IMOMO (4)

tydzien-z-samym-soba-Maja-IMOMO (1)

tydzien-z-samym-soba-Maja-IMOMO (2)

tydzien-z-samym-soba-Maja-IMOMO (3)

tydzien-z-samym-soba-Maja-IMOMO (6)

tydzien-z-samym-soba-Maja-IMOMO (5)

 

2# Krok ku zdolnościom manualnym

Jestem przekonana, że nie dysponuję zdolnościami manualnymi. Marzy mi się kurs myślenia wizualnego lub jakiś inny, na którym nauczyłabym się lepiej rysować. W tym tygodniu nadarzyła się okazja rozgrzać palce, bo moja córka dostała w prezencie bestseller Joanny Basford: kolorowanki dla dorosłych.

Tajemny Ogród Joanna Basford

Prezent jest z Ukrainy, ale w kolorowankach to przecież nie ma wielkiego znaczenia:) a w Polsce już też są do kupienia. Skserowałam jedną stronę, żeby nie popsuć córce prezentu i podjęłam próbę.

niemanualne IMOMO 1

Nie jestem całkowicie zadowolona z efektu, ale naprawdę fajnie było przejść ten mini – proces twórczy: wybrać jedną z kolorowanek, podjąć decyzję o kolorach, zmienić tę decyzję, spróbować nowych kolorów, ratować to, co się popsuło i znowu zmienić decyzję:) I to prawda, co piszą o kolorowankach dla dorosłych: naprawdę mają moc odstresowania.

niemanualne IMOMO 2

Tydzień BYCIA Z SAMĄ SOBĄ by Ania

1# Prezent

U mnie przekornie w tym tygodniu raczej ciężko było BYĆ dużo z SAMYM SOBĄ, ponieważ wyjechałam z dwójką dzieci nad morze. Za to podarowałam komuś TYDZIEŃ BYCIA Z SAMYM SOBĄ ;-)

IMG_20150802_173708[1]

2# Doceniam

Fragment raczej dla tych, którzy mają już dzieci, choć może nie ?! Doceniam bardzo chwile, gdy mogę pobyć SAMA ZE SOBĄ i swoimi myślami. Cieszę się tymi chwilami „które ulotne jak ulotka” uciekają… Kiedy można głośniej muzykę, kiedy nikt o nic nie pyta… Może jak czegoś jest mniej, to bardziej się korzysta, celebruje… No i od czego jest KREATYWNOŚĆ, trzeba zainicjować zabawę, aby mieć tą chwilę dla siebie. Najtrudniej jest z najmłodszym, ale papier toaletowy zawsze daje radę. Trzeba tylko kontrolować ilości zjadane ; -)

3# Energia z kosmosu

Gdybym miała wskazać ciekawe miejsce do pomyślenia i do pobycia z SAMYM SOBĄ, byłyby to OGRODY HORTULUS  w Dobrzycy. Jest tam wiele urokliwych zakątków oraz ogromny labirynt, gdzie można się schować i pobyć ze swoimi myślami. Jednym z ciekawszych miejsc w samym ogrodzie jest Kamienny krąg. Kamienne kręgi są megalitycznymi budowlami, rozproszonymi po całym świecie. Naukowcy nie są w stanie wyjaśnić, jak powstały te misterne konstrukcje. Nie występują żadne reguły co do wielkości kręgu oraz liczby kamieni. Do teraz te niezwykłe budowle wzbudzają ciekawość swoją tajemniczością i przeznaczeniem. Istnieje nawet przekonanie, że kamienne kręgi gromadzą energię oraz posiadają właściwości magiczne. Kamienny krąg w Dobrzycy powstał ze specjalnie wybranych kamieni, zwiezionych w to miejsce wyznaczone radiestezyjnie. Budowę kręgu nadzorował radiesteta. Wyznaczył on nie tylko miejsce, w którym krąg ma powstać, ale także jego wielkość i określił, z jakiej liczby kamieni będzie się on składał. Analizie poddano również głębokość zakopania poszczególnych kamieni w ziemi. Po zakończeniu budowy radiesteta przeprowadził badanie i oznaczył energię na 70 000 – 80 000 Bovisów oraz określił krąg, jako emitujący srebrną energią. Srebro, dzięki swojej wysokiej wibracji, silnie przenika i oświeca, jest naturalnym środkiem uspokajającym, skutecznie wycisza emocje.

Kreatywność to doświadczanie nowego i nieznanego. Dobrze przeczytać o czymś, o czym się nie miało do tej pory dużego pojęcia.

ps. Mam nadzieje, że naładowało mnie tam POZYTYWNĄ ENERGIĄ ;-)

IMG_20150802_173730[1]

IMG_20150802_173848[1]

IMG_20150802_173749[1]

IMG_20150802_173820[1]

IMG_20150802_173918[1]

IMG_20150802_173950[1]

 

A jak Wam minął Tydzień BYCIA Z SAMYM SOBĄ?

Naładowaliście akumulatory? Mamy nadzieję, bo przed nami….

 

Tydzien-Ksiazki-IMOMO

 

Maja & Ania