… czyli Tydzień DOBREGO FILMU by Maja & Ania.

Czujecie się czasem, jakbyście grali w jakimś filmie? Chodzi o takie chwile, kiedy się zastanawiacie „Co to jest? Jakiś melodramat?” albo „Kurczę, normalnie nastrój jak w horrorze…”

Doszłyśmy w tym tygodniu do wniosku, że proces twórczy pozwala wczuć się w różne gatunki FILMOWE. I że pewnie Wy również macie podobne odczucia, gdy piszecie wpis na bloga, tworzycie prezentację dla klienta, eksperymentujecie w kuchni czy wychowujecie dzieci.

tydzien-dobrego-filmu-IMOMO

Nasze gatunki FILMOWE

1# Komedia

Chyba nigdy się tak nie wyśmiałyśmy, jak podczas pracy nad KREATYWNIKIEM 2015. Nie stawiałyśmy sobie żadnych ambitnych celów, chciałyśmy go wydać i zobaczyć, czy się podoba. Opracowałyśmy blisko 100 różnych nazw tygodniu i pokładałyśmy się ze śmiechu, gdy wyobrażałyśmy sobie, co można robić w poszczególnych tygodniach 2015 roku.

Jak-w-kinie-IMOMO-1

 trochę nieostre ?! ale adekwatne :)

2# Saga rodzinna

Kiedy zaczęłyśmy myśleć o IMOMO, Ania była w ciąży i miała 4-letniego synka, a Maja miała 8-letnią córkę i 10-letniego syna. Dzieci – chcąc, nie chcąc – uczestniczyły w naszych spotkaniach, wizytach w drukarni i naradach z Anią Graficzką. Dzięki temu poznałyśmy męża Ani Graficzki oraz córkę i psa pani Marty z drukarni. Nasze dzieci nauczyły się razem bawić, bo starsze musiały zająć się młodszymi, by ich matki mogły sformułować teksty na stronę www. Mężowie co chwila podsuwali nowe pomysły na lepszą „monetyzację” naszych koncepcji, a dzieci wciąż regularnie pojawiają się na blogu.

Jak-w-kinie-IMOMO-4

Marylin-Monroe-Wystawa-Wroclaw-IMOMO-2

J I N na hustawce

 

3# Thriller

Pewnie się domyślacie, że IMOMO to nie sielanka, bo w końcu żaden proces twórczy nie składa się jedynie z pięknych chwil. Zdarzało się nam, że zamierałyśmy z przerażenia, gdy odbierałyśmy wydruki dla biznesowego klienta i ze zgrozą stwierdzałyśmy, że nie widać ważnych dla niego elementów… Albo zdjęcie, które było w środku, okazało się kompletnie nieostre. Kalendarze mają to do siebie, że sprzedają się jedynie przez 3 miesiące w roku: od października do grudnia. Klienci firmowi, którzy zamawiają KREATYWNIKI dla swoich pracowników i partnerów, jako prezenty gwiazdkowe, muszą otrzymać dostawę na czas. A jak wiadomo, walka z czasem dobrze podkręca tempo FILMU. Naszego także:)

4# Film drogi

Bardzo często doświadczamy też  FILMU DROGI, zwiedzając różne części Polski lub wysyłając KREATYWNIK w odległe miejsca w Polsce lub w Europie. Niektóre z nich są w Niemczech, inne w Holandii, a  jeden dotarł nawet do USA!

 dla mamy ogrodniczki

5# MasterChef

Nasze „nasiadówy” nad KREATYWNIKIEM i innymi projektami IMOMO często trwają cały dzień, a bez jedzenia się nie da. Zawsze w tle odbywa się więc jakieś gotowanie. Raz Maja przygotowuje swoje specjały, raz Ania. Dobrze znamy już swoje kuchnie, bez trudności znajdujemy w nich łyżeczki, widelce i talerze. Mamy też stałe rytuały. Ania zawsze odlewa trochę kawy, bo za mocna, Maja na czarną godzinę trzyma tortille i kiszone ogórki, gdyby napadł nas wilczy głód. Ponieważ zdarza nam się pracować w różnych miejscach, odnajdujemy świetne knajpy we Wrocławiu, gdzie można dobrze zjeść. Najbardziej urzekła nas knajpka Od kuchni. Lubimy też zaglądać do Przełam Lody i  Dobrej Karmy, bo tej nigdy za wiele. Każde z tych miejsc ma dobrą energię i dobre jedzenie, no i zawsze natchnie nas tam jakaś dobra wena.

 Przelam-lody-IMOMO-tydzien-nowych-miejsc-IMOMO (3)
Przełam Lody Cafe

6# Sensacja

Nagłe zwroty akcji? Oczywiście! Dużo napięcia, narad i obmyślania strategii? Zmiana tempa? No pewnie! Wszystko to ma miejsce w IMOMO-wym FILMIE. Zdarza się nam, że pracujemy gdzie popadnie: restauracje, ogrody, różne mieszkania… Kuchnia, pokoje dzieci – gdzie się da. Scenografia ciągle się zmienia, jak w wysokobudżetowym filmie.

Koordynujemy zadania uwzględniając to, że mamy jeszcze inne prace : Ania prowadzi EDURADO, Maja szkoli firmy. Gdy Maja jest w delegacji, Ania trzyma rękę na pulsie na miejscu. Gdy Ania wyjeżdża na weekend, Maja gotuje niedzielny obiad pisząc jednocześnie artykuł na bloga. Tylu zmiennych nie doświadczyłyśmy w żadnej innej pracy. I bardzo nam to odpowiada!

jak-w-kinie-imomo-A tak-jak-w-kinie-IMOMO-B

tak-jak-w-kinie-IMOMO-C

7# Film Eksperymentalny

To kategoria zdecydowanie bliska naszemu sercu. Cały czas coś sprawdzamy testujemy, odkrywamy. Czasem ryzykujemy niezrozumienie, pisząc artykuł o absurdach rozwijających kreatywność, a czasem wygłupiamy się na zdjęciach we wpisie o metodzie na pożyczane książki. Mamy nadzieję, że na filmy niszowe znajdzie się trochę odbiorców, którzy będą się z nami dobrze bawić ; )

8# Film edukacyjny

Każdy wpis na blogu to dla nas często nowa wiedza, którą razem z Wami odkrywamy, dlatego po tym wpisie znamy kilka gatunków kina więcej m. in. pinku eiga oraz film noir. Każda kategoria to również nowe skojarzenia…

9# Film płaszcza i szpady…

…bo robiąc tyle rzeczy na raz często walczymy ze zmęczeniem, czasem, przyzwyczajeniami, schematami, stwierdzeniami „tak się nie da”, „to się nie uda”…

…bo robiąc coś razem, trzeba czasem iść na kompromisy i dodawać sobie otuchy: „jeden za wszystkich, wszyscy za jednego”.

10# Nakręcone

To bardzo ważne słowo w naszej pracy. To, że robimy to zawsze razem, sprawia, że się pozytywnie NAKRĘCAMY. I jak jednej zabraknie weny i siły, to druga popchnie sprawę. Dzięki temu czytacie wpisy regularnie, co niedziela. już od pół roku. Może też więc też trochę SERIAL?

11# Momenty były?

Mamy kilka takich tygodni, które można odebrać dwuznacznie, a bardzo nam zależy, by przy KREATYWNIKACH bawiły się zarówno dzieci, jak i dorośli. Mnóstwo skojarzeń wywoływał w nas Tydzień PIERWSZYCH RAZÓW, ale zrobiłyśmy wszystko, co w naszej mocy, by to PIERWSZE skojarzenie się w nim nie pojawiło:)

TYDZIEŃ PIERWSZYCH RAZÓW

W 2016 roku też jest tydzień budzący skojarzenia. Film bez momentów jest mdły, prawda? :)

Praca przy IMOMO naprawdę sprawia, że też się czasem czujemy jak w KINIE.

A kiedy Wy się tak czujecie?

Maja & Ania

 

P.S. Kolejny tydzień przed nami:

tydzien-oszczedzania-IMOMO

 

Jeśli uważasz, że ten wpis może przydać się innym, prześlij go dalej lub udostępnij w mediach społecznościowych.

Jeśli przyda się Tobie, zostaw nam ślad w komentarzu.

Z góry dziękujemy:) Maja & Ania