Pewnie nie raz zastanawialiście się, skąd brać pomysły.

Z reguły namawiamy Was do tego, by je samodzielnie „produkować”. Dlatego tak dużo u nas wpisów o tym, jak twórczo myśleć i jak ćwiczyć kreatywność.

Czasem jednak dobrze jest skorzystać z gotowych pomysłów – sprawdzonych przez kogoś. Po to, by się nimi zainspirować lub po prostu z nich skorzystać.

Dzielimy się dzisiaj z Wami 4 takimi miejscami, w których zawsze znajdujemy coś świeżego i inspirującego. Gotowi, by zanurkować w sieć?

 

1# Bored Panda

 

bored-panda-fb

 

Oto serwis, z którego długo możecie nie wyjść, szczególnie, że wpisy są podzielone na kategorie, a każda z nich jest głęboka jak studnia. Możecie w nim znaleźć pomysłowe produkty, pomysłowe zdjęcia oraz niesamowite prace artystów.

 

bored-panda-1

bored-banda-2

 

Na Bored Panda można znaleźć prace Polaków, a to w końcu zawsze cieszy, prawda?  :) Na przykład schody Leona Tarasewicza w warszawskiej Zachęcie lub prace Julii Borzuckiej, którą znacie z naszego Facebooka.

 

leontarasewicz2

polish-artist-uses-found-photographs-to-create-funny-stories-57d65a6086420__880

 

2# Moje dzieci kreatywnie

 

moje-dzieci-kreatywnie

 

Najbardziej praktyczna strona w tym małym zestawieniu. Pani Ewa pokazuje gotowe pomysły na rozwijanie kreatywności oraz na kreatywne metody edukacyjne: naukę liczenia, pisania czy logicznego myślenia. Jesteśmy fankami pomysłów pani Ewy. Jeśli jeszcze u niej nie byliście, a jesteście rodzicami lub edukatorami, koniecznie zajrzyjcie!

 

moje-dzieci-kreatywnie

moje-dzieci-kreatywnie-polecamy-IMOMO

 

3# Dekomanka

 

decomanka

 

Nie wiem, jak to się robi. Pani Izabela, na swojej stronie, zamieszcza krótki wpis codziennie (!). Możecie więc liczyć na codzienny zastrzyk światowego designu, niebanalnych pomysłów i pięknych wnętrz. Butelka zamieniona w doniczkę z góry strony też pochodzi ze strony Decomanki. Lubię Dekomankę za rzetelne podpisy przy zdjęciach i ciekawostki, które dla nas wyszukuje. Poniżej: pawilon NASA i zabawy jedzeniem:)

 

nasa_orbit_pavilion_by_studiokca_01

creativitywithfood5

4# Creative ideas off

 

creative-ideas-off-fb

 

To nie jest blog. To „jedynie fan page” na Facebooku. Creative Ideas jest jednak tak bogaty w pomysły, że może się od tego zakręcić w głowie. To bank filmów! Wiele pomysłów można samodzielnie zrealizować, jak na przykład tę nocną lampę, o ile ktoś ma trochę zdolności manualnych i praktykę.

 

night-lamp

 

Świetnie, że są miejsca w sieci, z których można czerpać gotowe idee lub inspiracje.

A Wy? Które miejsca w sieci polecacie? Skąd bierzecie pomysły?

 

Maja & Ania

 

Jeśli uważasz, że ten wpis może przydać się innym, prześlij go dalej lub udostępnij w mediach społecznościowych.

Jeśli przyda się Tobie, zostaw nam ślad w komentarzu.

Z góry dziękujemy:) Maja & Ania