Jeśli byliście w sierpniu na wakacjach lub trzymaliście się z dala od komputera (bo lato jest w końcu tylko raz w roku), mamy dla Was podsumowanie tego, co się działo na naszym blogu. Usiądźcie wygodnie i korzystajcie:)

Tygodnie IMOMO

Widzimy, jak dużą popularnością cieszą się podsumowania tygodni IMOMO i nawet nie wiecie, jak nas to cieszy! To na tygodniach oparłyśmy Kreatywnik na 2015 rok i równie zakręcone tygodnie zaplanowałyśmy już na rok 2016! Dzień po dniu sprawdzamy, jak poszczególne zagadnienia pomagają przełamać rutynę w codzienności. Przy okazji rozwijamy myślenie lateralne, a więc takie, którego efektem jest wiele różnych rozwiązań. Każdy z tygodni ma za zadanie uruchamiać w nas różne skojarzenia i mobilizować do różnych wyzwań. Jeśli wychodzi z tego niezły misz – masz, to świetnie! Właśnie o to chodzi!

Sierpniowe dni z tygodniami IMOMO relacjonowała głównie Ania, bo w sierpniu przypadła moja kolej na urlop. Co się działo?

1# Tydzień BYCIA Z SAMYM SOBĄ…

… a w nim piękne zdjęcia Ani z Ogrodów Hortulus i moje pierwsze kroki w kierunku rysowania. Jakoś ogrodowo się nam zrobiło:)

IMG_20150802_173848[1]

Tajemny Ogród Joanna Basford

 

 

2# Tydzień KSIĄŻKI…

… w którym polecałyśmy rewelacyjne książki Iwony Chmielewskiej oraz publikacje autorów umiejących zmotywować do robienia twórczych rzeczy.

b-page-001

 

Gladwell IMOMO

 

3# Tydzień ROBIENIA INACZEJ…

… i film, który zmusza do refleksji o byciu innym. Ania była, poleca! Jeśli jesteście ciekawi tej recenzji, zajrzyjcie!

mały książe

 

4# Tydzień ZAKRĘCENIA…

… który podziałał na Anię tak intensywnie, że skojarzenia wypływały jak z niezakręconego hydrantu:)

kran 1

 

5# Tydzień WĘCHU…

… w którym zapachniało nowymi pomysłami i farbą drukarską. W nim również naturalne sposoby na odstraszanie komarów i innych owadów oraz nieszablonowy projekt wrocławskiej artystki, który wywąchała Ania.

jez 3

 

Kreatywność w praktyce

Jesteśmy przekonane, że twórcze myślenie i korzystanie z własnej wyobraźni jest dla wszystkich, a nie tylko dla wybranych. Wystarczy potraktować kreatywność, jak każdą inną umiejętność i ją rozwijać. Co więcej – jesteśmy pewne, że w zwykłej codzienności jest na nią mnóstwo miejsca: w zabawach z dziećmi, w prowadzeniu biznesu, w spędzaniu czasu wolnego. Oto sprytne sierpniowe pomysły, jak wykorzystywać kreatywność w praktyce.

1# Przeczytaj „Pupy, ogonki i kuperki” …

… i sprawdź, jak twórczo, a zarazem metodycznie można napisać książkę. „Pupy…” mają swoją strukturę: każdy rozdział tej książki ma analogiczną budowę, a jednak zupełnie się tego nie zauważa. To taka cecha książki, która pomaga się nam lepiej odnaleźć w temacie, a kompletnie go nie przesłania. Fantastyczna, pełna humoru opowieść o tym, jak twórcza potrafi być matka natura w wymyślaniu zakończeń tułowia:)

Pupy-ogonki-i-kuperki-IMOMO (13)

 

2# Dowiedz się, kto jest odpowiedzialny za sukces okularów słonecznych…

… czyli poczytaj o perypetiach innowacyjnych ludzi i produktów, które dziś uważamy za zwyczajne i codzienne. Historie odkryć i wynalazków, które latem prezentujemy na blogu, mogą podziałać bardzo mobilizująco! Pokazują, że sukces przychodzi często po wielu latach (a nierzadko po sprawach sądowych) lub wyłania się ze strony, z której się go kompletnie nie spodziewamy.  W sierpniowej odsłonie cyklu przygody blendera, okularów słonecznych i hot-doga.

okulary-przeciwsloneczne-wynalazki-IMOMO

 

3# Rozgrzej swoją kreatywność malując zapach…

… bo bez rozgrzewki dużo trudniej jest twórczo myśleć. Przy okazji możesz odkryć niezwykłe aromaty, które przykrywa nam codzienność lub wykorzystać malowanie zapachu do kreatywnego spędzenia czasu z partnerem/dziećmi/rodziną!

namaluj zapach 3

 

4# Zafunduj sobie neurofitness bez zapisywania się na siłownię…

… czyli wybij swoją głowę z kolein codzienności i rozwiń te mięśnie mózgu, które odpowiadają za twórcze myślenie! Sprawdź, jak to zrobić, bo to łatwiejsze, niż by się mogło wydawać.

kropki

 

KREATYWNIK 2016

Sierpień był dla IMOMO bardzo gorący, nie tylko dlatego, że temperatury na zewnątrz sięgały 40 stopni. Dopinałyśmy tygodnie na 2016, para buchała spomiędzy projektów graficznych. Uwielbiamy twórczą pracę. Spodziewajcie się szczegółów już we wrześniu:)

We wrześniu także zdjęcia z wyprawy Malezja – Singapur, czyli azjatyckie spojrzenie na przedłużone wakacje by IMOMO.

Jesteśmy w kontakcie:)

Maja i Ania