Aż 5 tygodni objął „nasz marzec” i właśnie tyle opisujemy tu dla Was. Zajrzyjcie po inspiracje i dajcie znać, jak Wam minęły marcowe tygodnie!

TYDZIEŃ  DROBNEJ RZECZY

 

Tydzien-Drobnej_Rzeczy-IMOMO

TYDZIEŃ DROBNEJ RZECZY by Maja

Jak pewnie wiecie, poza pracą zawodową spełniam jedno ze swoich marzeń: w ramach Umiejętności Przyszłości prowadzę zajęcia dla dzieci i młodzieży, na których rozwijamy kompetencje XXI wieku.

W niedzielę przed Tygodniem Drobnej Rzeczy startowałam ze swoją drużyną Odysei Umysłu (również prowadzoną w ramach Umiejętności Przyszłości) w konkursie twórczego myślenia. Jestem trenerem Odysei od 7 lat i uważam, że ważniejsze od ewentualnej wygranej w konkursie jest to, czego młodzież uczy się „po drodze”.

 

OU-konkurs (2)

OU-konkurs (1)

Moja drużyna postanowiła jednak w tym roku wygrać i … udało się jej.

Ten jeden DROBIAZG, to jedno zdarzenie, wywróciło mój Tydzień DROBNEJ RZECZY, a nawet cały kolejny miesiąc, do góry nogami. Przeszliśmy do Ogólnopolskiego Finału i będziemy się starać o wyjazd do USA na Finały Światowe. Pracujemy więc 4 razy ciężej niż normalnie, w Kreatywniku pojawiły się DROBIAZGOWE plany wyjazdu do Gdyni, a ja wszystkie życiowe DROBIAZGI, jak przyszycie guzika, zostawiam na „nie wiadomo kiedy”.

OU-konkurs (3)

Zdjęcia: M. Ziętek

 TYDZIEŃ DROBNEJ RZECZY by Ania

W TYGODNIU DROBNEJ rzeczy zachęcałyśmy Was do RZUCENIA DROBNIAKIEM NA SZCZYTNY CEL. Zmobilizowałam siebie również do takiej aktywności i wzięłam udział w licytacji charytatywnej. Wystawiłam KREATYWNIK 2016.  Niesamowita jest energia bijąca z takiego wydarzenia, kiedy ludzie są w stanie podzielić się cennymi swoimi przedmiotami lub kupić DROBNĄ RZECZ za naprawdę dużą sumę. To właśnie spotkało nasz kalendarz, za co dziękuję licytującym :-)

kreatywnik

 

TYDZIEŃ DROBNEJ RZECZY w IMOMO

W ramach tego TYGODNIA postanowiłyśmy znaleźć jakąś DROBNĄ zmianę w myśleniu, która pobudzi kreatywność. Jedno zdanie, które pozwoli zmienić perspektywę i otworzy głowę na nowe pomysły. Cytat o kreatywności, który rozbudzi odwagę do próbowania nowego lub po prostu wpadnie do mózgu jak nasionko, które za jakiś czas wykiełkuje.

Wybrałyśmy 12 zdań, które mogą się stać DROBNĄ inspiracją lub właśnie tą DROBNĄ kropką nad „i” Waszej i naszej kreatywności. Zobaczcie, który dziś przemawia do Was najmocniej. Nas najbardziej ujął ten poniżej:

cytaty-o-kreatywnosci-IMOMO-1

TYDZIEŃ JEDNEJ RĘKI

Paradoksalnie, czułyśmy w tym TYGODNIU wdzięczność, że mamy dwie RĘCE, bo i tak nie wiedziałyśmy, za co się zabrać w pierwszej kolejności.

TYDZIEN-JEDNEJ-REKI-imomo

 

TYDZIEŃ JEDNEJ RĘKI by Ania

W TYGODNIU JEDNEJ RĘKI dotarło do mnie, jak często robię rzeczy przy pomocy tylko JEDNEJ RĘKI. 19 -miesięczny syn doskonale pomaga mi zrozumieć, których czynności JEDNĄ RĘKĄ nie zrobię, a które – jeśli naprawdę pokombinuję – są możliwe ;-) Nawet jeżeli masz DWIE RĘCE, ale posiadasz DWÓCH SYNÓW to masz znowu JEDNĄ RĘKĘ DLA KAŻDEGO.

tydzien-jednej-reki-Ania

TYDZIEŃ JEDNEJ RĘKI by Maja

Jeśli zdarzają mi się te rzadkie chwile, kiedy narzekam na swój zawód (np. wtedy, gdy muszę wstać o 3.30), to w TYGODNIU JEDNEJ RĘKI zapomniałam o nich całkowicie. Prowadziłam szkolenie w Hotelu Warszawianka, nad Zalewem Zegrzyńskim. Cieszyłam się piękną architekturą, mnóstwem światła i tym, że moje życzenia były załatwiane OD RĘKI. Dobrze, że klienci organizują konferencje w takich miejscach. Pamiętając, jaki trwa tydzień, uśmiechałam się sama do siebie, gdy JEDNĄ RĘKĄ trzymając kawę, drugą robiłam komórką zdjęcia. Wam prezentuję fotografie wykonane przez profesjonalistę – moje jednak nie oddają uroku tego miejsca.

warszawianka

WARSZAWIANKA 2

TYDZIEŃ JEDNEJ RĘKI w IMOMO

Zachwyciły nas prace Daniela Guido, który potrafi z jednej RĘKI zrobić dzieło sztuki. Po więcej prac tego fantastycznego artysty zapraszamy na jego stronę. Maluje nie tylko po RĘKACH:)

phoca_thumb_l_Bald Eagle on brown

phoca_thumb_l_Zebra on blu

 

Czarowanie zwierzątek przy pomocy RĘKI jest też w zasięgu naszej RĘKI, wystarczy odpowiednio ułożyć palce!

cienie-tydzien-jednej-reki-IMOMO

 

A na blogu ściąga o burzy mózgów, czyli sposób na to,  by pomysły sypały się jak z RĘKAWA!

 

TYDZIEŃ ROZUMU

Byliście w tym tygodniu wyROZUMiali dla ludzi o mniejszych ROZUMkach? A może ta wyROZUMiałość nam szkodzi?

tydzien-rozumu-IMOMO

TYDZIEŃ ROZUMU by Maja

Cały ten tydzień moje myśli krążyły wokół fatalnej kondycji naszej planety. Usiłowałam ZROZUMIEĆ, jak to się stało, że doprowadziliśmy środowisko do stanu, w którym się znajduje i wciąż nie mogę ZROZUMIEĆ, jak mało się w tej kwestii robi. Być może wszyscy powinniśmy obejrzeć zdjęcia, które pokazywałam w tym tygodniu dzieciom podczas warsztatów, a może powinniśmy dłużej zatrzymywać wzrok na takich pracach jak te poniżej. Chciałabym, żeby kreatywność szła w kierunku rozwiązań tego problemu…

1

3

TYDZIEŃ ROZUMU by Ania

W TYGODNIU ROZUMU miałam okazję zwiedzić siedzibę GOOGLA. Dzięki tej wizycie poczułam, jak przyjazne otoczenie może mieć wpływ na pracę ROZUMU. Czułam się tam, jakby ktoś się o mnie zatroszczył i ZROZUMIAŁ moje potrzeby. POTRZEBĘ odpoczynku: wygodne wielki pufy. POTRZEBĘ przestrzeni i zmiany perspektywy: duży taras i widok z 5 piętra na miasto.

google taras

 

Najbardziej zaskakującym miejscem była toaleta ;-) , gdzie można było znaleźć koszyk z różnymi środkami higienicznymi (krem do rąk, dezodorant, wkładki higieniczne). Drobne rzeczy, które sprawiają, że czujemy, że ktoś nas zrozumiał i zatroszczył się o nas.  GOOGLE  wydał oczywiście na całe wyposażenie potężne pieniądze, ale myślę, że warto wykorzystać ich pomysły i realizować je na mniejszą skalę w naszym miejscu pracy lub w innych instytucjach publicznych.

 

TYDZIEŃ ROZUMU w IMOMO

W poprzednim tygodniu, na blogu, puściliśmy wodze wyobraźni, teraz więc nadszedł czas, by do twórczego procesu dopuścić ROZUM. Jeśli jesteś ciekaw(a), jak ocenić, czy Twoje pomysły są kreatywne, czy nie, zapraszamy do wpisu Ocena pomysłów w praktyce.

 

TYDZIEŃ NA SŁODKO

Tak, to ten tydzień, w którym można było oglądać słodkie kotki w internetach bez wyrzutów sumienia i lukrować szefowi, by osiągnąć swój cel:) Jak nam minął? Świątecznie!

tydzien-na-slodko-IMOMO

TYDZIEŃ NA SŁODKO by Ania

TYDZIEŃ NA SŁODKO zaowocował ciekawą refleksją. Przeglądając jedną z kobiecych gazet natknęłam się na propozycję zrobienia budyniu z pietruszki. Gdy przeczytałam na głos propozycję zrobienia takiego deseru, na twarzach zgromadzonych pojawił się znak zapytania oraz coś w stylu: „ale jak to z pietruszki!”. Teraz, gdy mam tylko okazję, sprawdzam, jak osoby reagują na propozycję zrobienia budyniu z pietruszki.

Wyniki TESTU Z PIETRUSZKI:

Kto by spróbował i dlaczego?

# z ciekawości

# dlaczego nie, lubię próbować nowych smaków

# intrygują mnie takie pomysły

# może to będzie mój ulubiony budyń i jeszcze zdrowy

 

Kto, by nie spróbował i dlaczego?

# no way, nie cierpię pietruszki

# zbyt udziwnione

# po co, jak można budyń z torebki

# na pewno nie wyjdzie

# strata czasu

# pietruszka w budyniu? Absurdalny pomysł!

 

Sprawdźcie, jak Wasze najbliższe osoby zareagują na TEST PIETRUSZKI. Jeżeli połączenie smakowe Was nie przekonuje, aby spróbować budyniu,  zrobienie go może być ciekawym ćwiczeniem w ramach neurofitnessu.

Jeżeli lubicie eksperymenty kulinarne oraz macie ochotę na niecodzienny budyń, to tutaj „serwuję” przepis.

BUDYŃ Z PIETRUSZKI Z OWOCAMI LEŚNYMI

CZAS PRZYGOTOWANIA: 15 minut + 30 minut GOTOWANIA

LICZBA PORCJI:2

SKŁADNIKI:

#300 g korzenia z pietruszki 

# 250 ml mleka kokosowego 

#laska wanilii 

#2 łyżki syropu klonowego 

# szklanka mrożonych owoców leśnych 

#łyżka miodu 

#skórka otarta z limonki 

#sól 

  1. Pietruszkę obierz i pokrój w cienkie plasterki, zalej mlekiem kokosowym. 2. Z laski wanilii wyskrob ziarenka i wrzuć je do pietruszki razem z laską. 3. Dodaj syrop klonowy i szczyptę soli, gotuj wszystko na wolnym ogniu, aż pietruszka niemal się rozpadnie. Wtedy wyjmij laskę wanilii,  a resztę zmiksuj na gładki krem. 4. W tym czasie przygotuj owoce. Przełóż je do rondelka razem z 2 łyżkami wody, miodem i skórką z limonki. 5. Gotuj 5 min, aż sok nieco odparuje. 6. Przełóż owoce na budyń.

 

TYDZIEŃ NA SŁODKO by Maja

Spokojniejsze tygodnie (a świąteczne tygodnie są zawsze spokojniejsze) staram się spędzać na nadrabianiu zaległości. Dużo więc było porządków, ale też dużo filmów z mojej ulubionej platformy TED. Jeden z nich skojarzył mi się z TYGODNIEM NA SŁODKO.

Jeśli myślicie, że jesteście uzależnieni od słodyczy, tak całkiem poważnie do tej kwestii podchodząc, mam dla Was przejmujące wystąpienie Johanna Hari, który badał problem uzależnień rozmawiając z setkami ludzi: od transseksualnego dilera kraku na Brooklynie, po naukowca, który karmi langusty halucygenami. Wnioski? Sami zobaczcie to wystąpienie! Warto zainwestować ten czas.

 

motywator_5434dd6757aa83.80084997

 

TYDZIEŃ NA SŁODKO w IMOMO

A gdyby tak połączyć TYDZIEŃ NA SŁODKO z TYGODNIEM Z DOBRYM FILMEM? Nicolas Knepper robi to na codzień:) Jego żona 3 lata temu wygrała program Masterchef i postanowiła założyć cukiernię. Poprosiła męża o zdjęcia. Nicolas, miłośnik filmów, postanowił zrealizować ten pomysł twórczo. I tak powstał projekt Hollyfood oraz niesamowite zdjęcia ze słodyczami w roli głównej lub w roli scenografii:) Więcej zdjęć pana Kneppera na jego stronie.

Hollyfood-When-food-and-movies-meet-together__880

Hollyfood-When-food-and-movies-meet-together8__880

Hollyfood-When-food-and-movies-meet-together7__880

Hollyfood-When-food-and-movies-meet-together4__880

 

W TYGODNIU NA SŁODKO, po wizycie u naszego IMOMO-wego Klienta zgodnie wykorzystałyśmy okazję, by bez wyrzutów sumienia zjeść małą pyszność.

słodkie IMOMO

 

NA BLOGU już drugi raz gościłyśmy Adę w Grochem o ścianę, która podzieliła się wskazówkami, jak być kreatywnym w kuchni. Zdradziła też przepis na pyszne ciasto bez nazwy! Przepis cieszy się wśród naszych czytelniczek dużym powodzeniem!

 

Podsumowanie marca za nami. Czas biegnie, więc szykujemy już podsumowanie kwietnia! Bądźcie czujni:)

Maja & Ania