Tydzień pakowania, Tydzień z babką, Tydzień w cieniu i Tydzień makro-mikro za nami! Czy udało się powiedzieć STOP rutynie i sprawić, by CODZIENNOŚĆ BYŁA NIECODZIENNA?

 

Tygodnie IMOMO mają za zadanie sprawić, że popatrzymy inaczej na naszą codzienność, poszukamy pozornie odległych skojarzeń, poruszymy wyobraźnię i pobudzimy kreatywność. W każdym tygodniu szukamy więc zajęć, które wybiją nas z rutyny lub spoglądamy na standardowe aktywności z innej perspektywy. Z perspektywy danego tygodnia. Oto jak wyglądał maj!

 

TYDZIEŃ PAKOWANIA

tydzien-pakowania-IMOMO

 

TYDZIEŃ PAKOWANIA by Maja

W TYGODNIU PAKOWANIA zaczęłam spisywać dla Was różne sposoby na łatwiejsze pakowanie się, jeśli często podróżujecie. Niektóre z nich przetestowałam na sobie, od wielu lat jeżdżąc po Polsce i prowadząc szkolenia. Inne podejrzałam u zaprzyjaźnionych trenerów. Nie zdążyłam jednak dokończyć tego wpisu w TYGODNIU PAKOWANIA, bo PAKOWAŁAM się, by wrócić znad jeziora do domu. Udało się to zrobić jednak trochę później! Pomysły na sprytne PAKOWANIE dla tych, co często wyjeżdżają już na blogu!

pakowanie IMOMO

 

TYDZIEŃ PAKOWANIA w IMOMO

W TYGODNIU PAKOWANIA napisałyśmy podsumowanie kwietnia, w którym UPAKOWAŁYŚMY 5 tygodni IMOMO. Przypomniałyśmy sobie też wpis z 8 pomysłami na niestandardowe PAKOWANIE prezentów, bo akurat czas ślubów, urodzin, Dnia Dziecka i innych uroczystości przed nami!

 

zrob-samodzielnie-papier-do-pakowania-IMOMO (3)

W komentarzach do tego wpisu jest kolejna porcja sprytnych pomysłów!

 

TYDZIEŃ Z BABKĄ

tydzien-z-babka-IMOMO

 

TYDZIEŃ Z BABKĄ by Ania

Tydzień z BABKĄ zaowocował pomysłem na organizację wyjazdu dla BABEK. I tak, po połączeniu sił z Adą z bloga kulinarnego Grochem o ścianę powstał projekt PRóżne czyli Projekty Różne, a jego pierwszym wydarzeniem jest wyjazd Aktywne Próżnowanie ;-) Chcemy wypocząć, dobrze się poczuć. Na wyjeździe zadbamy o ciało (joga i roślinne jedzenie) i ducha, żeby razem dobrze się czuli. Będzie też czas na marzenia i ładowanie się dobrą energią…… Zapraszam Was serdecznie na ten wyjazd, który już w lipcu. Miejsca dla BABEK jeszcze są ;-)

 

aktywne próżnowanie

TYDZIEŃ Z BABKĄ w IMOMO

W tygodniu Z BABKĄ porozglądałyśmy się po naszej okolicy. I okazało się jak wiele TWÓRCZYCH BABEK nas otacza i jak różne twarze (w przenośni i dosłownie;) może mieć TWÓRCZOŚĆ.

Może Ty również jesteś dla kogoś TWÓRCZĄ BABKĄ ?

 

TYDZIEŃ W CIENIU

tydzien-w-cieniu-IMOMO

 

TYDZIEŃ W CIENIU by Ania

W tygodniu CIENIA trafiliśmy na zajęcia z karate. Tak na razie skojarzenia pomiędzy karate, a CIENIEM są bardzo odległe. Znajomi, którzy polecili nam tę akurat szkołę podali nam bardzo precyzyjny opis miejsca, gdzie się znajduje. Budynek był w środku podwórka. Miejsce znaleźliśmy, ale jakie było nasze zdziwienie, że na samym budynku nie było żadnego baneru, szyldu. Nic! W dzisiejszych czasach, gdzie reklama dźwignią handlu, to się wydaje niemożliwe. Prawie jak tajne komplety. Całe zajęcia mnie to męczyło, że taka szkoła, piękna sala, a tutaj zero informacji na jej temat? Jak można tak stać w CIENIU ;-) i funkcjonować!

Podobno zgodnie z tradycją karate wywieszenie szyldu szkoły było zachętą do walki, dlatego na budynku nie ma żadnych znaków. W dzisiejszych czasach nie mieści się to w głowie. Niesamowite! Prawda?

szkoła karate

TYDZIEŃ W CIENIU w IMOMO

W tygodniu CIENIA poprosiliśmy Was przekornie o rzucenie trochę światła na naszą działalność ;-) Dzięki ankiecie trochę więcej dowiedziałyśmy się, co sądzicie o naszym blogu i co Wam się Wam w nim najbardziej podoba. Wpis podsumowujący ankietę już niebawem, a my już dziękujemy wszystkim, którzy ją wypełnili!

Wyciągnęłyśmy też z CIENIA Momo. Postać z którą wiąże się historia powstania nazwy naszego bloga. Na FB – najlepsza w wyszukiwaniu zdjęć Maja – znalazła takie cuda.

 

cien 2

 

cien 3

 

cien 4

Cienie potrafią być bardzo inspirujące, nieprawdaż?

 

Ps. Pamiętacie zabawę w ściganie cienia ? Czyjś cień ucieka, a ktoś próbuje go dogonić ;-)

TYDZIEŃ MAKRO-MIKRO

tydzien makro-mikro-IMOMO

 

TYDZIEŃ MAKRO-MIKRO by Maja

Ten TYDZIEŃ IMOMO spędziłam w ogrodzie i postanowiłam popatrzeć na niego właśnie w połączeniu z wyrazami MAKRO i MIKRO. Zrobiłam mnóstwo zdjęć i z zachwytem obserwowałam, jak powstają owoce borówki. Na krzaku najpierw pojawiają się kwiaty, a gdy przekwitną i płatki już opadną, w tym miejscu pojawia się początek małego owocu!

borowki-IMOMO (1)

borowki-IMOMO (2)

borowki-IMOMO (3)

 

Przyroda to fantastyczny MAKRO-świat złożony z milionów MIKRO-światów. Ten infantylnie brzmiący, ale autentyczny zachwyt zawsze budzi się we mnie wiosną. Nawet, gdy widzę, jak MIKRO-larwy w dwa dni zrobiły MAKRO-straty na krzewie kaliny!

kalina-IMOMO-1

kalina-IMOMO-2

TYDZIEŃ MAKRO-MIKRO w IMOMO

Bardzo się Wam spodobały MIKRO-domki udostępnione przez nas na facebooku

mikro-domek-imomo

 

… oraz grafiki MIKRO-ludzików w MAKRO-świecie, których więcej możecie zobaczyć tutaj, a inne projekty Kontuajewa tutaj.

POY_2938__880

 

A jak Wam minął maj?

 

Z uściskami!

Maja & Ania