Zobaczcie, co się nam przydarzyło zwykłego, niezwykłego, codziennego i niecodziennego w lutym.

 

TYDZIEŃ  BUTA

Pierwszy tydzień ferii zimowych we Wrocławiu. A pogoda raczej wiosenna! Kiedyś się mówiło „Idzie luty, podkuj buty”, a my ten tydzień zaczęłyśmy w tenisówkach:)

 

tydzien-buta-IMOMO (2)

TYDZIEŃ BUTA by Maja

W Tygodniu BUTA wylatywałam do Brazylii – pierwszy raz w życiu mój BUT miał stanąć w Ameryce Południowej:) Dwa pierwsze dni, spędzone w Sao Paulo dały w kość zarówno moim nogom, jak i moim BUTOM – letnim, obudzonym w lutym ze snu zimowego.

W Rio de Janeiro przeżyliśmy duże zaskoczenie. Wszyscy ludzie mieli na nogach te same BUTY: Havaianas. Te „japonki”, produkowane w Brazylii, są sprzedawane na każdym kroku – w sklepach sportowych, w sklepach z pamiątkami, sklepach z zabawkami i kioskach. Nasz pierwszy tydzień pobytu w Brazylii przypadał na ich karnawał – przez 4 dni w Rio nie zobaczyliśmy nikogo w koszuli i spodniach. Przy 38-stopniowym upale wszyscy byli raczej rozebrani, niż ubrani, ale Havaianki na nogach mieli. Jeśli chodzi o modę w tym czasie, to można było ująć to następująco: jeśli jesteś kobietą i masz na sobie górę od bikini, bardzo krótkie spodenki, hawajanki na nogach oraz ogolone pachy, to jesteś ubrana. Mężczyzn nie obowiązuje ani bikini, ani pachy:)

 

havaianas-IMOMO

 

Ja po raz pierwszy w życiu chodziłam w takich BUTACH, zawsze sądziłam, że japonki są niewygodne. Przekonałam się do nich właśnie w Tygodniu BUTA. Są super. I przekonałam się, cały naród może chodzić w takich samych butach.

 

IMOMO-luty (4)

IMOMO-luty (2)

 

TYDZIEŃ BUTA by Ania

Zainspirowana książką „minimalizm po polsku” Anny Mularczyk -Meyer postanowiłam się rozprawić z butami, które bardzo mocno zapełniały  moją szafę. Bez złudzeń wywalałam buty. Można je było podzielić na kilka kategorii:

#są niewygodne, ale może jeszcze na krótkie trasy da się je użyć :)

#nietrafione egzemplarze „w sklepie, były takie fajne”, „na pewno znajdzie się moment, kiedy się przydadzą” „jeszcze nie ich czas” „coś w nich jest, prawda?!”:)

#i kategoria najtrudniejsza do rozstania się, czyli te naprawdę znoszone, które już niezbyt się reprezentują na nodze, ale tyle wspomnień z nimi związanych, że jakiś taki żal i łezka w oku. Niestety! Też musiały godnie odejść!

Na BLOGU

Nie zdawałyśmy sobie sprawy ile ciekawych biznesowo rozwiązań można odnaleźć wśród przemysłu obuwniczego, a to pewnie tylko wycinek tego co twórczy człowiek potrafi wymyśleć.

zaprojektowany but

TYDZIEŃ PO CICHU

Udało się! Maja miała wyłączony telefon przez cały tydzień, a Ania zrealizowała aż dwa punkty z IMOMO-wych propozycji.

 

tydzień po cichu

 

TYDZIEŃ PO CICHU by Maja

Ten tydzień również spędziłam w Brazylii. Poniedziałek i wtorek (ostatki) to końcówka karnawału. Brazylijczycy mieli wolne (święto narodowe) i szaleli. Nie było miejsca na CISZĘ. Przebrani mieszkańcy Rio – młodzi, starzy, kobiety i mężczyźni, wszyscy śpiewali i tańczyli lub biegli z imprezy na imprezę.

IMOMO-luty (1)

IMOMO-luty

 

W metrze młodzież śpiewała na całe gardło i wystukiwała rytm na suficie wagonika, więc naprawdę czuć było karnawałowego ducha.  Wielu pasażerów wyglądało tak, jak panowie za mną, w dole lub tak jak ci na kolejnym zdjęciu.

 

IMOMO-luty (3)

IMOMO-luty (5)

 

I dlatego CISZA w Środę Popielcową „zabrzmiała głośniej”. Metro spało, nieprzytomni mieszkańcy Rio snuli się po sklepach. Tę CISZĘ było słychać. Choć jestem zachwycona karnawałem, ucieszyłam się z tego dnia spokoju.

 

TYDZIEŃ PO CICHU by Ania

W tygodniu PO CICHU, zaproponowałyśmy Wam 8 sposobów na randki PO CICHU. Dziękujemy, za liczne komentarze pod tym wpisem :) Miałam niebywałą przyjemność uczestniczyć w czymś, co się nazywa SILENT DISCO, a było jedną z naszych propozycji na randki PO CICHU. Możliwość wybierania muzyki oraz taniec w słuchawkach okazał się naprawdę genialnym sposobem na spędzenie czasu. Bardzo zabawne, było obserwować kogoś kto tańczy i przełączać się na muzykę, którą akurat on słucha. Co to za rytm, że akurat tak, a nie inaczej się rusza :) Polecam, zachęcam! Spróbujcie choć raz.

IMG_20160213_002149

silent disco barbara

/ zdjęcie pochodzi z Baru Barbara/

Może nie tak po CICHU, ale udało się też zjeść dobre CIACHO w kawiarence PRZEŁAM LODY. Lubimy to miejsce. bo zawsze można spróbować jakieś ciekawe, nietypowe połączenia smaków. Tym razem przetestowaliśmy ciasto, które nazywało się Jagielnik oraz drugie w którym były wykorzystane nasiona chia. Pierwszy raz je jadłam w cieście.

TYDZIEŃ W KOSTKĘ

Tydzień W KOSTKĘ przy pogodzie w kratkę – aura dostosowała się. Ile kostek naliczyliście  KREATYWNIKU 2016?

 

tydzień w kostkę

 

TYDZIEŃ W KOSTKĘ by Maja

Kiedy tworzymy z Anią Tygodnie IMOMO – z reguły około maja lub czerwca – „generujemy” więcej niż 53 nazwy. Dlatego część tygodni musi poczekać na swoją kolej w następnym roku. Tak było z Tygodniem W KOSTKĘ. Już w czerwcu 2014 roku wiedziałyśmy, że Tydzień W KOSTKĘ będzie w 2016.

Kiedy już wiemy, jakie Tygodnie przed nami, tworzą się w naszych głowach pewnego rodzaju miejsca do wypełnienia – czujne i wysysające z życia i internetu wszystko, co będzie ewentualnie pasowało. Wiemy, że macie tak samo. Zadany temat sprawia, że mózg jest czujny.

Te zdjęcia moja głowa (a z nią mój twardy dysk) wessała właśnie półtora roku temu i cierpliwie czekała na odpowiedni moment. Wreszcie:) Zdrowy RUBIK:

 

tydzien-w-kostke-IMOMO (2)

tydzien-w-kostke-IMOMO (4)

tydzien-w-kostke-IMOMO (1)

TYDZIEŃ W KOSTKĘ by Ania

Tydzień W KOSTKĘ, przesiedziałam większość czasu w bryle DOM :)  Sezon grypowo- przeziębieniowy uważam, za zaliczony! W tym tygodniu, żeby postawić się na nogi kroiliśmy dużo warzyw i owoców W KOSTKĘ :) Na szczęście spadek energii, nie przeszkodził, aż tak bardzo i wspólnymi siłami udało się opisać jedne z bardziej twórczych kostek czyli Story Cubes. Spodobały się Wam szczególnie pomysły, jak inaczej, oprócz tworzenia historii można je wykorzystać.

story-cubes-imomo (3)

 

TYDZIEŃ NA BRUDNO

Spodziewałyśmy się BRUDNYCH myśli, ale ponieważ miałyśmy w BRÓD roboty, jakoś nie nadeszły:) Przygotowujemy wspólnie kreatywne warsztaty dla jednego z Klientów, a oprócz tego każda z nas pracuje w swojej firmie. W Tygodniu NA BRUDNO nasze BRUDNOPISY grzały się więc z przepełnienia!

 

tydzien-na-brudno-IMOMO

 

TYDZIEŃ NA BRUDNO by Maja

Największą przyjemność w tym tygodniu sprawił mi powrót do filmu „Brudna robota” z kanału Discovery Channel. Mike Rowe szuka ludzi, którzy „nie boją się pobrudzić”. Praca w chlewie, w rzeźni, zapładnianie indyków i inne ciekawe zajęcia – to wszystko pokazuje w swoim filmie i sam tych prac próbuje.

A Wy – nie boicie się pobrudzić? :)

 

TYDZIEŃ NA BRUDNO by Ania

Jak się najlepsze zabawy? Wiadomo te NA BRUDNO :)  Nie zawsze starcza cierpliwości do organizowania dzieciakom takich zabaw, ale jeśli tylko się uda to zabawa jest naprawdę przednia. Jeśli jeszcze nie mieliście okazji przetestujcie koniecznie płyn nienewtonowski czyli bardzo NIECODZIENNĄ CIECZ. To naprawdę substancja, która daje dużo do myślenia, jak zadziwiający jest świat. Pomyślcie tylko o materii, która ma właściwości ciała stałego i cieczy! Trochę nie mieści się w głowie! Chciałabym kiedyś zrobić ją w tak dużej ilości, żeby po niej przebiec :) Wpisuję to na swoją bucketlist.

Chciałabym częściej widzieć tak rzeczywistość.

Emily_Blincoe_Color_01

I „wisienka na torcie” w tygodniu NA BRUDNO czyli domowe SPA.  #wtygodniunabrudnotylkozdystansem

tydzień na brudno Ania

A wpis z okazji Tygodnia NA BRUDNO? Naprawdę BRUDNO było w Brazylii, dlatego czeka na Was ogromna dawka zdjęć we wpisie „Jak przedłużyć sobie wakacje? Kierunek BRAZYLIA”. Nie na wszystkich jest BRUDNO:)

 

A jak Wam minął luty? Pochwalcie się, jeśli coś fajnego napisaliście, wytworzyliście lub wymyśliliście! To blog dla twórczych ludzi. No, dalej!

 

Maja & Ania

 

Jeśli uważasz, że ten wpis może przydać się innym, prześlij go dalej lub udostępnij w mediach społecznościowych.

Jeśli przyda się Tobie, zostaw nam ślad w komentarzu.

Z góry dziękujemy:) Maja & Ania