W twórczym myśleniu i kreatywności każdy ma swoją rolę do odegrania. Twórcy wymyślają. Aktorzy, muzycy, projektanci, graficy i inne istotne dla twórczości postacie, realizują pomysły. Krytycy i media oceniają i nagłaśniają. Ale ci wszyscy ludzie muszą się gdzieś spotkać. I tu rolę odgrywają osoby, które kreują odpowiednie miejsca. Galerie, sceny muzyczne, teatry, kina, przestrzeń miejską lub miejsce w sieci. Dziś zapraszamy do takiej instytucji, która może być przykładem na to, jak kipieć twórczością.

TEATR MUZYCZNY CAPITOL

Teatr Muzyczny CAPITOL był kiedyś wrocławską operetką. Zawsze był miejscem, gdzie tworzyło się spektakle, dziś jednak tworzy się tam dużo więcej. Oto przyczyny, dla których kreatywni powinni się tam wybrać.

1# Budynek

CAPITOL mieści się w centrum Wrocławia i niedawno został poddany gruntownemu remontowi. Warto wejść do środka, nawet bez biletu, i zachwycić się tym, jak zorganizowano przestrzeń. Można tu znaleźć zarówno teatr, jak i jego zadaszone podwórko:)

CAPITOL IMOMO (3)

CAPITOL IMOMO (1)

W podwórku można usiąść i odpocząć nie tylko przed spektaklami, ale również w środku dnia. Kawiarnia ma pyszną kawę, a litery C, A, P, I, T, O oraz L są półkami na książki i zabawki lub mieszczą w sobie aktualną wystawę. W marcu, gdy w Teatrze odbywa się Przegląd Piosenki Aktorskiej, w podwórku, przy serniku, można obejrzeć kultowe przedstawienia z lat ubiegłych.

Budynek Teatru zyskał na tym, że jego podwórko zostało zadaszone, bo z balkonów Teatru Muzycznego można zajrzeć na to, co dzieje się na parterze. Odnowiona scena jest wyposażona w obrotową scenę i system zapadni, a reżyserzy przedstawień umieją to wykorzystać.

 

2# Uspokój się, jesteś w teatrze!

Świetny pomysł, którego partnerem jest TOŁPA – producent kosmetyków, ambasador minimalizmu i dostępnego na co dzień SPA. Na tarasie CAPITOLU powstało niezwykłe miejsce ze ścianą żywych roślin o powierzchni 240 metrów kw. To największa taka ściana we Wrocławiu i druga, co do wielkości, w Polsce.

CAPITOL IMOMO (5)

Na pół godziny przed spektaklem 10 osób  może wejść na taras, położyć się na leżakach i słuchając relaksacyjnej muzyki płynącej ze słuchawek, zapomnieć o codzienności, pośpiechu i zgiełku.

CAPITOL IMOMO (9)

Aby skorzystać z 15-minutowego relaksu, wystarczy za 2 zł. (!) kupić bilet, a potem oddać się muzyce i zieleni:) Bilet warto kupić wystarczająco wcześnie. Podobnie jak bilety na spektakle: CAPITOL słynie z tego, że na większość przedstawień trzeba je kupić z 3-miesięcznym wyprzedzeniem.

CAPITOL IMOMO (8)

 

3# Spektakle

Misją CAPITOLU jest między innymi…

… „poszukiwanie nowych dróg w teatrze muzycznym, tworząc teatr zawodowy, nowoczesny, otwarty na odkrywcze formy muzyczne i teatralne, lecz nie odwracający się od dobrych tradycji.”

Dlatego też, bez względu na to, czy przedstawienia będą się Wam podobać, czy nie, pewne jest to, że Was PORUSZĄ. Kostiumy, charakteryzacja, muzyka, scenografia i choreografia są zawsze bez zarzutu. Spektakle są przygotowywane przez długie miesiące i to widać na scenie. Przynajmniej raz w życiu warto samodzielnie wyrobić sobie na ich temat opinię.

10.09.2013 Sesja portretowa aktorów graj¹cych w przedstawieniu " Mistrz i Ma³gorzata " . nz. piek³o fot. Lukasz Giza

cap 4

cap 3

cap 2

Powyższe zdjęcia zostały wykonane podczas przedstawienia „Mistrz i Małgorzata” i pochodzą z facebookowej strony CAPITOLU. Warto tam zajrzeć po więcej fotografii – od oglądania rośnie apetyt na wyjście do Teatru Muzycznego. Ja jestem wciąż pod wrażeniem „Mistrza i Małgorzaty”.

 

4# Akcje na podwórku

Pomysłowość ekipy CAPITOLU jest nadzwyczajna! Zadaszone podwórko ma własną stronę internetową, na której można się zapoznać z realizowanymi projektami:

  • BOOKCROSSING – wymień się książkami lub filmami DVD – punkt wymiany mieści się w literze „O”
  • Muzyczny Trzepak – miejsce z instrumentami perkusyjnymi, w którym można na własne uszy sprawdzić akustykę podwórka
  • Joga na Dywanie
  • Potańcówka przy muzyce na żywo – o tej akcji pisała Ania w Tygodniu Mojej Muzyki
  • Wystawy – aktualna to Fresh Design realizowana z innym miejscem kipiącym twórczością, wrocławskim Krzywym Kominem
  • Galeria jednego obrazu
  • Czytanie na dywanie – cotygodniowe spotkania, podczas których aktorzy Teatru Muzycznego czytają dzieciom dobrą literaturę

Przyznajmy, jak na teatr muzyczny, to duża oferta dodatkowych atrakcji, a to nie wszystkie aktywności CAPITOLU.

CAPITOL IMOMO (4)

CAPITOL IMOMO (7)

Zajrzyjcie i sprawdźcie, co Was tam pociąga!

Maja

 

Jeśli uważasz, że ten wpis może przydać się innym, prześlij go dalej lub udostępnij w mediach społecznościowych.

Jeśli przyda się Tobie, zostaw nam ślad w komentarzu.

Z góry dziękujemy:) Maja & Ania