Koniec starego i początek nowego to bardzo ekscytujący moment. I nieważne, czy chodzi o kawałek ciasta czy etap w życiu.

My lubimy, gdy codzienność jest niecodzienna, więc cieszymy się z Nowego Roku. Można kupić kalendarz i zacząć planować kolejne tygodnie i miesiące. Czasem plany wynikają z naszych celów, czasem z tego, co przynosi los, a czasem… mogą zostać twórczo zainspirowane KREATYWNIKIEM.

W zeszłym roku, jak pamiętacie, KREATYWNIK był kalendarzem. Kolejne TYGODNIE publikowane na naszym facebooku i w zakładce Niecodzienność były na sztywno wpisane w rok kalendarzowy. Ania Rzymyszkiewicz fantastycznie zaprojektowała cyfry i liczby, by pasowały do nazw tygodni, a my wspólnie z Wami przez cały 2016 rok bawiłyśmy się słowami i skojarzeniami.

 

kreatywny-prezent-IMOMO (14)

 

W tym roku KREATYWNIK jest twórczym notesem. Zawiera dużo miejsca na notatki i 26 WYZWAŃ, które możemy podejmować, kiedy nam wygodnie. W notatniku znajdziecie również tygodnie z poprzednich lat, w nowych wersjach. Miałyśmy ochotę podjąć te wyzwania jeszcze raz, z nowymi pomysłami.

 

kreatywnik-imomo-2017-a-21

 

Ja swoje pierwsze twórcze planowanie mam za sobą i dzielę się z Wami pomysłami – byście skorzystali z inspiracji, jeśli chcecie. Ania wybrała notes z białą okładką, a ja wrzosowy, bo pasował mi do tegorocznego kalendarza. Planowanie odbyło się na biurku mojej córki. i częściowo wspólnie z nią. Na biurku jest wielka naklejka z koniem, stąd koń na zdjęciach. W końcu jak ruszać w nowe, to z kopyta:)

 

kreatywnik-imomo-2017-17

 

Chcemy stawiać sobie wyzwanie co tydzień. Postanowiłyśmy, że zachowamy kolejność, jaką wpisałyśmy do KREATYWNIKA – Twórczego notesu i zobaczymy, co z tego wyjdzie.

To oznacza, że na IMOMO-wym facebookowym profilu będziemy ogłaszać co poniedziałek kolejne WYZWANIE. Już od 9 stycznia!

Ponieważ pierwszy tydzień roku postanowiłyśmy z Anią przeznaczyć na „przerwę techniczną”, nasze PIERWSZE WYZWANIE wypadło na drugi tydzień roku.

 

kreatywnik-imomo-2017-a-20

 

Sprawdziłam, co mam w tym tygodniu wpisane w kalendarz i wybrałam to, co odbędzie się PO RAZ PIERWSZY. Szkolenie dla branży turystycznej w Gdańsku oznacza nocleg w niezwykłym miejscu, w którym nigdy nie byłam. Warsztat dla lekarzy w tej wersji, w jakiej jest zaprojektowany, to dla mnie nowość i trochę się denerwuję, czy wyjdzie tak, jak to sobie obmyśliłam.

Dzięki temu, że notuję wydarzenia z życia, które pasują do danego WYZWANIA, jestem ich jeszcze bardziej świadoma i codzienność jest jeszcze mniej codzienna.

Dodatkowo zaplanowałam sobie PIERWSZY wpis blogowy z nowego cyklu na służbowego facebooka i – żeby nie zabrakło mi odwagi – zanotowałam słowa Stephena Hawkinga.

 

kreatywnik-imomo-2017-a-15

 

To ciekawe sprawdzać, w których tygodniach wypadną kolejne WYZWANIA, bo WYZWANIE zmienia perspektywę!

Skoro w czasie tygodniowego wyjazdu do Czarnogóry wypada ZALEGŁE WYZWANIE, zaplanowałam nadrobienie ZALEGŁOŚCI w oglądaniu filmów familijnych i już utworzyłam na dysku katalog, do którego takie filmy zbieram.

 

kreatywnik-imomo-2017-a-1

 

A gdy okazało się, że wyjazd do Kenii zbiega się z WYZWANIEM Z DROGI, na sąsiedniej stronie zaczęłam spisywać DROGIE mi osoby, do których chcę wysłać pocztówkę. Chcąc im zrobić niespodziankę, powinnam szybko zdobyć ich adresy tak, by się nie zorientowały:)

 

kreatywnik-imomo-2017-a-24

 

Czasem w KREATYWNIKU wpisałam konkretne daty, jak tu…

kreatywnik-imomo-2017-a-6

 

… a czasem wpisywałyśmy z córką tylko numer tygodnia, inspirowany nazwą WYZWANIA. Prawie jak Ania Rzymyszkiewicz, co? :)

kreatywnik-imomo-2017-a-23

 

Niektóre WYZWANIA wpisałam w kalendarz.

kreatywnik-imomo-2017-a-22

 

Przetestuję, który sposób pasuje mi najbardziej: numer tygodnia w KREATYWNIKU, konkretne daty w KREATYWNIKU czy WYZWANIE wpisane do kalendarza.

Od wielu miesięcy nasze kolejne tygodnie są opatrzone jakąś nazwą. Pisząc „nasze” mam na myśli Ani i moje, ale także pewnie części z Was. Zabawy słowami, szukanie skojarzeń, zwariowane pomysły i zbiegi okoliczności stały się naszą codziennością daleką od rutyny. Ale przede wszystkim są bardzo inspirujące.

 

To co, dołączacie do tych, którzy twórczo planują 2017? Zapraszamy na naszego Facebooka i do sklepu!

Maja