Naprawdę minął już rok! Dopiero co z Mają wymyślałyśmy hasła i propozycje działań na 2015, a tu już 2016! Ale, że kiedy ? Oczywiście nie powiem, że nie czekałyśmy na Nowy Rok, bo to dla nas oznacza, że w końcu będziemy mogły zmienić kalendarze i cieszyć się nowym (nowym rokiem i kalendarzem :))

2015  był bardzo intensywny dla IMOMO!

 

Podzielimy się z Wami tym, co było dla nas ważne, mając za „przewodnika” IMOMO i zachęcając Was do zajrzenia w te wpisy, których jeszcze nie czytaliście.

 

I – INSPIROWAŁY nas…

1# miejsca kipiące twórczością: Teatr muzyczny CAPITOL został już opisany przez Maję, reszta miejsc grzecznie czeka na swój czas :)

2# filmy inne niż reszta: opisane na blogu Księga życia i Mały książe  oraz nieopisane (dosłownie i w przenośni) Wielkie piękno i Młodość.

3 #wystawy, na których można zobaczyć codzienność w innym wydaniu lub przenieść się do czasów Marylin Monroe

4# blogi, zwłaszcza te kulinarne. Jesteśmy pewne, że gotowanie i kreatywność idą w jednej parze, dlatego z ogromną ciekawością czytamy, jak pomieszanie tych samych składników może dać zupełnie różne potrawy! Inspirujące dla nas są zwłaszcza blogi kulinarne zajmujące się kuchnią roślinną lub wegetariańską. Zawsze czytając te blogi odkrywamy jak wielu składników nie znamy, i jak „pozorne” ograniczenia (brak mięsa, produktów odzwierzęcych) sprawia, że jesteśmy bardziej twórczy kulinarnie i odważniejsi. Nie bójmy się ograniczeń, tam też leży kreatywność!

5 #muzyka, bez której trudno nam sobie wyobrazić sobie codzienność, a którą tak lubimy, że poświęciłyśmy jej jeden z tygodni 2015 roku i pewną zabawę!

 

M – MĘCZYŁO nas ….

1# wiele pomysłów na raz, z  których każdy jest „doskonały do realizacji” i trzeba już – natychmiast go „brać na barki” i działać :) W 2016 będziemy baczniej przyglądać się naszym pomysłom i bardziej „delektować się” ich realizacją.

2# łączenie dwóch światów: robienie rzeczy razem jest cudowne i wspaniałe, bo można korzystać z różnorodności dwóch osób i innych energii, ale czasem trzeba się „nagimnastykować”, żeby wszystko razem dobrze działało. W 2016 wykorzystamy tę wiedzę, bo lepiej się znamy.

 

O – OSZOŁOMIŁY nas…

1# efekt warsztatu dla dzieci i dorosłych, który prowadziłyśmy w Krzywym Kominie: to niesamowite dać te same zadania dzieciom i ich rodzicom i patrzeć jak do CUDOWNIE innych wniosków i pomysłów dochodzą, jak zupełnie inaczej pracują i korzystać z tej różnorodności :):):)

2# polski design, któremu zaczęłyśmy się bliżej przyglądać właśnie w 2015 roku: mamy bardzo wielu niezwykle utalentowanych i pracowitych twórców, designerów, rękodzielników czy ilustratorów!

3# wzmianki o KREATYWNIKU u innych…

BrainWorx, na Blogu Freelancerki oraz w Pani to Potrafi. A w sylwestrową noc wypiłyśmy duuuży kieliszek szampana za wzmiankę o nas w Gazecie Wrocławskiej!

IMOMO=Gazeta-Wroclawska (2)

IMOMO=Gazeta-Wroclawska (1)

IMOMO=Gazeta-Wroclawska (5)

 

M – MĄDRZEJSZE JESTEŚMY o…

1# wiedzę i doświadczenie wynikające z wielu ról: bycia wydawcą, introligatorem, drukarzem i kurierem; to doświadczenie wzrasta z roku na rok, więc w końcu w 2016 na format A5 będę mówić A5, a nie „no taki zeszyt” :)

2# nowe umiejętności: w 2016 udało się w praktyce przetestować kilka nowych metod twórczej pracy i cieszyć się z efektów jakie przynoszą.

 

O – OPTYMISTYCZNIE patrzymy na….

1# na nasze działania, zwłaszcza na te offline, czujemy, że w 2016 wydarzy się tutaj dużo dobrego: więcej warsztatów, spotkań i wciągających projektów, jesteście na to gotowi? :)

2# testowanie wspólnie nowych aktywności: KREATYWNIK 2016 ma nowe 53 tygodnie i nowe propozycje czekają na sprawdzenie ich w praktyce, mamy nadzieję robić to wspólnie z Wami!

 

Miło nam, że mogliśmy ten rok spędzić z Wami! Mamy nadzieję, że nasze artykuły były dla Was wartościowe, bardzo chętnie dowiemy się, o czym chcielibyście więcej czytać w 2016 i które wpisy były dla Was najciekawsze.

 

Ostatni tydzień w 2015 roku to TYDZIEŃ RÓWNOWAGI

…dlatego zainspirowane tym tygodniem życzymy Wam w 2016 roku…

#przechylania się w różne strony w celu odnalezienia tego, co dla Was inspirujące i wartościowe oraz testowania tego, co Wam sprawia radość i pozwala złapać BALANS

#skłaniania się na przemian ku różnym możliwościom lub sprawom, aby lepiej zrozumieć siebie

# równowagi pomiędzy różnymi ważnymi sprawami

 

W imieniu IMOMO – Ania