Ostatnio trafiłyśmy z Mają na wspaniałą inicjatywę dla kreatywnej społeczności. Nazywa się CreativeMorninigs.

W tym samym czasie, w różnych miejscach na świecie, odbywają CreativeMornings (tutaj profil wrocławskiej inicjatywy). Kreatywne poranki to inspirujące spotkania, które łączy zawsze ten sam temat przewodni. Spotkania są raz w miesiącu, temat i osoba jest inna co miesiąc.

Wydarzenie jest  bezpłatne, a klimat sprzyja nowym pomysłom.

 

5

 

Miejsca i osoby są wybierane w bardzo przemyślany sposób, co sprawia, że jest tam po prostu przyjemnie, a inspiracje i pozytywne emocje zostają na długo. I według nas o to przede wszystkim w tej inicjatywie chodzi. O pokazanie, że każdy jest twórczy na swój sposób i że twórczość w naszym życiu może mieć różne wymiary. Ma też swoje cienie i blaski, o czym akurat było podczas czerwcowego spotkania, ale o tym za chwilę.

Formuła spotkań
CreativeMornings jest bardzo prosta:
TEMAT + CZŁOWIEK

 

1

 

Zdarzenie to zawsze jest twórcze, bo do tematów zaproponowanych można podejść bardzo zaskakująco, o czym  mogłyśmy się  przekonać podczas czerwcowego spotkania.

 

1# TEMAT

My akurat trafiłyśmy na temat SURVIVAL. Bo bycie TWÓRCZYM to jest taka trochę sztuka przetrwania. Każdy kto coś tworzy czy to w kuchni czy w szopie lub ogrodzie  dobrze o tym wie. Bez sztuki przetrwania nie ma twórczości.

Dobrze poznałyśmy smaki TWÓRCZEGO SURVIVALU, gdy oddawałyśmy do druku pierwsze KREATYWNIKI. Każdy kolejny miał również znamiona SURVIVALU. To, co sprawia jednak, że to robimy, pomimo przeszkód, to satysfakcja z efektu końcowego.

 

2# CZŁOWIEK

Podobne były wnioski zaproszonego na CreativeMornings gościa, a był nim akurat we Wrocławiu znany z alternatywnej sceny muzycznej L.U.C.

10

 

11

 

9

 

Główne wnioski ze sztuki przetrwania wg LUCA:

# determinacja: choćby tuż przed premierą Piosenki Aktorskiej odszedł oświetleniowiec, choćby hotel wyglądał jak z innego świata, a w Hiszpanii spalił Ci się samochód, nie poddawaj się!

# nie trać nadziei, że coś się uda do ostatniej chwili. Wszystko może się wydarzyć!

# pieniądze są ważne, więc trzeba je zdobywać, ale ważniejsza od pieniędzy jest sztuka

# swoje porażki traktuj z dystansem i humorem. Nie bój się mówić o nich.

# eksperymentuj, sprawdź, co się ludziom podoba, ale i tak twórz takie rzeczy, żeby podobały się Tobie.

# plastyczny język sprawia, że słuchacze lepiej Cię zapamiętują, np. „odbijasz się od bandy niczym Kubica” :)

 

Polecamy te spotkania wszystkim, którzy potrzebują twórczego zastrzyku i pozytywnej energii.

To jak z kim zobaczymy się na następnym kreatywnym poranku ?

 

8

 

7

 

2

 

6

 

3

 

4

 

Nie wiemy jak w innych miejscach, ale u nas było też pysznie. Dzięki Bułka z masłem za pyszne jedzenie, a Alicja Sikora za niesamowite zdjęcia!

Ania