Innowacyjne biznesy to nie tylko nowoczesne technologie i medycyna. Dobry pomysł i niestandardowy model biznesowy mogą być naprawdę wiele warte. Zobaczcie, co niesamowitego można wymyślić w obuwnictwie czyli TYDZIEŃ BUTA na kreatywnym blogu!

1# One for One firmy TOMS

Marka TOMS kojarzona jest przede wszystkim z charakterystycznymi espadrylami, z cienką podeszwą oplecioną sznurkiem. I nic dziwnego, był to bowiem pierwszy model wyprodukowany przez brand. Wzorowane na tradycyjnym modelu argentyńskiego espadryla, zwanego alpargata, lekkie i komfortowe buty zostały unowocześnione przez Blake’a Mycoskie i dostosowane do wymagań amerykańskich klientów.

 

toms 1

 

A jednak to nie dlatego TOMS jest znana na świecie.

Podczas podróży po Argentynie w 2006 roku, założyciel marki TOMS – Blake Mycoskie – zaobserwował, że wiele dzieci nie ma odpowiedniego obuwia, które chroniłoby ich stopy. Chcąc im pomóc, stworzył TOMS Shoes, firmę, której nadrzędnym celem była działalność dobroczynna. Firmę, która przy każdym zakupie pary espadryli przekazuje parę nowych butów dla dziecka w potrzebie. Jeszcze w tym samym roku TOMS przekazał pierwsze 10 000 par butów potrzebującym. Powstał model biznesowy „Jeden na jeden” (One for One®).

 

toms 3

 

W ciągu 10 lat ten innowacyjny biznes pozwolił ofiarować ponad 50 milionów par butów potrzebującym dzieciom. TOMS rozpoczął też sprzedaż okularów, by móc zapewnić drugą parę potrzebującym. A my czekamy na rozwinięcie pomysłu, dzięki któremu kupując kilogram kawy, można będzie zapewnić czystą wodę w krajach Afryki.

 

2# Fun In Design

Fun In Design to doskonałe rozwiązanie dla tych, którzy chcą być oryginalni, niepowtarzalni, lubią projektować i decydować o każdym szczególe. Specjalnie zaprojektowana aplikacja pozwala stworzyć własnego buta. Program jest bardzo intuicyjny, więc każdy może poczuć się jak prawdziwy projektant. Na początku wybieramy rodzaj buta. Wybór jest naprawdę duży: od butów typowo letnich jak sandały, przez trochę bardziej zabudowane jak baleriny, mokasyny i jazzówki, aż po sztyblety czy bajkery.

 

wybór buta

 

Po wybraniu rodzaju buta, przechodzimy na poziom bardziej szczegółowy. I tutaj zaczyna się prawdziwe szaleństwo opcji! Będziemy mogli zdecydować o tym, jak ma wygląda przód buta, pięta oraz sprawdzić jak but będzie wyglądać, gdy ozdobimy go dodatkami. Kształt w każdym momencie możemy zmienić ;-) Możemy przejść do ustalania rodzaju skóry: czy to ma być gładka skóra, miękka, z lekkim połyskiem czy może zamszowa. Gdy wybór skór już mamy za sobą, możemy teraz zagłębić się w dość pokaźną paletę barw. Jeśli myślicie, że to już koniec decyzji: nic takiego! Dzięki tej aplikacji zadbacie o każdy szczegół. Jaki kolor i rodzaj podeszwy ma posiadać Wasz but, jakiego koloru mają być nitki użyte do wykończenia buta.Tutaj na szczęście program podpowiada i można wybrać opcję: nić dopasowana do koloru skóry buta. Projektanci dbają o każdy szczegół!

 

wybrany but

 

A teraz zostało przed Wami podjęcie męskiej decyzji. Czy to jest już Wasz idealny but ? Czy wracacie do zabawy i projektujecie od nowa…

 

zaprojektowany but

Ps. Dzięki temu artykułowi, moja szafa powiększyła się o jakieś 24 pary wirtualnych butów ;-) Ania

 

3#Galibelle

Kobieta zmienną jest ?! Trochę stereotypowe hasło, ale jednak czasem coś w tym jest… Brazylijska firma Galibelle wykorzystała to stwierdzenie i stworzyła buty, których wygląd – w każdym momencie można zmienić. Jak to zrobić? Wymieniając podeszwę i paski. Brzmi dosyć tajemniczo? Podeszwy butów mają specjalne uchwyty do których możemy przymocować wybrane paski.

 

6577SM

 

Galibelle czyli buty z wymiennymi podeszwami i paskami.  W ciągu kilku minut możemy zmienić styl naszych butów z dziennych na wieczorowe.

 

Galibelle-7311

 

Dodatkowo w czasie podróży nie musimy się, aż tak bardzo przejmować tym czy zmieścimy w torbie buty do każdej letniej kreacji ;-) Wartościowe jest też to, że but nam się tak szybko nie znudzi i naprawdę będziemy mogli długo korzystać z jednej podeszwy!

 

6581SM

10441406_650772381678672_6015324926398853257_n-1

 

A na koniec coś dla tych, którzy nie boją się liczyć:  jeżeli mamy 5 różnych podeszew i 5 różnych pasków to ile różnych butów finalnie otrzymamy? :)

 

Który patent na buty podoba Wam się najbardziej?

Ania & Maja

 

.