W ramach TWÓRCZEGO ŻYCIA postanowiłyśmy próbować różnych aktywności, które sprawiają, że nasze życie jest niecodzienne. Tygodnie IMOMO to dla nas sposób na ćwiczenie skojarzeń. W tym tygodniu mamy TYDZIEŃ PO CICHU postanowiłyśmy zastosować jedną z kreatywnych metod: „zblendować” nasz TYDZIEŃ PO CICHU z Walentynkami i stworzyć 8 sposobów na randki PO CICHU. Wyzwaniem podzieliłyśmy się z kilkoma znajomymi, więc powstała długa lista, z której wybrałyśmy subiektywnie najciekawsze.

Zaczynamy!

#1 SILENT DISCO – czyli tańczymy w słuchawkach

Jeżeli mamy ochotę potańczyć, wkładamy słuchawki i wybieramy sami muzykę. Nikt nie słyszy tego co słuchamy. Wybieramy swój rytm i poziom dźwięku.  To dobra opcja dla par, które słuchają innego rodzaju muzyki. Dodatkową korzyścią Silent Disco jest to, że gdy mamy ochotę skorzystać z CISZY i porozmawiać spokojnie, wystarczy zdjąć słuchawki i zagłębić się w interesującą rozmowę.  SILENT DISCO to również elegancki sposób na ominięcie przepisów o CISZY  NOCNEJ ;-) Możecie skorzystać z profesjonalnie zorganizowanej SILENT DISCO,  jak również spróbować samemu zrobić to w domu. Wystarczy, że każdy przyniesie swój telefon ze słuchawkami i żaden sąsiad nam nie straszny, możemy tańczyć do rana.

Uwaga wrocławianie najbliższe SILENT DISCO już 12.02.2015 w Barze Barbara.

silent disco barbara

#2 Niemy film

A może tak pooglądać coś zupełnie z „innej epoki”? Spróbujcie obejrzeć wspólnie niemy film grozy, w chwilach, gdy ogranie Was największy STRAAACH zawsze możemy się przytulić do czyjegoś ramienia ;-) A jak film grozy, to sięgamy do najwyższej półki czyli Nosfertau z 1922 roku. Historia bardzo prawdziwa, bo młody agent nieruchomości wyrusza w podróż, aby podpisać umowę o zakupie posiadłości! Nieświadomie udaje się do zamku wampira Nosferatu. To się może przydarzyć każdemu ;-) Jedyny dźwięk, który będzie słychać, to dźwięk szczękających zębów. Pamiętacie o dobroczynnym wpływie neurofitnessu ? Warto próbować niecodziennych form spędzania czasu…

3# W objęciach CISZY

Jeśli szukacie wspólnego miejsca do WYCISZENIA i wsłuchania się w siebie, to proponujemy wyjście do sauny. To miejsce w którym można zwolnić, POSZEPTAĆ, a dodatkowo wspólnie zregenerować się i naładować energią. W dużych saunach, można również skorzystać z różnego typy ceremonii zapachowych.

sauna

/zdjęcie pochodzi z Wrocławskiego Parku Wodnego/

4# Rozumiemy się bez słów

Spróbujcie wspólnie zagrać w KALAMBURY. Każdy z Was niech stworzy listę przysłów, tytułu filmów, utworów  muzycznych lub teleturniejów, ale uwaga: niech kluczem w wyborze będzie to, co chcecie powiedzieć drugiej osobie. Np. Tańczący z wilkami, Waleczne serce, Superman, „miłość dodaje skrzydeł”, „przyprawiasz mnie o szybsze bicie serca”, Zakochany bez pamięci, Koło fortuny…. Dajcie się ponieść wyobraźni. Taka WALENTYNKA bez słów, może być miłą i twórczą odmianą…

When-God-is-Silent_5

5# Pobite gary

A może spróbujecie ugotować coś wspólnie bez rozmawiania ze sobą ? Wybierzcie potrawę na którą macie ochotę i przygotujcie ją w zupełnej CISZY. To może być ciekawe wyzwanie, dzięki któremu dowiecie się więcej o sobie, o Was. Jak współpracujcie, jak odczytujcie komunikaty drugiej osoby. Bądźcie otwarci na sygnały drugiej osoby……

6# Niezła sztuka!

Kontemplacja wspólnie sztuki też może być miłą odmianą na randkę PO CICHU. Sprawdźcie aktualne wystawy. Bardziej tradycyjne malarstwo czy coś awangardowego we współczesnym ? Wystawy potrafią czasem zaskoczyć :-) A może wspólny portret u ulicznego portrecisty.

picasso

7# Bieg przez miasto

Wspólny bieg przez centrum miasta, to pomysł dla tych, którzy lubią ruch lub szukają okazji do wspólnego „zmęczenia się”. Wybierzcie na mapie ciekawe punkty w Waszym mieście. Takie, do których lubicie wracać lub dawno nie byliście. Jeżeli bieg to nie jest wasza ulubiona aktywność spróbujcie tego samego na rowerze.

uniwersytet-we-wroclawiu-31038

/zdjęcie pochodzi z portalu szlakipolskie.pl/

8# Wspólna nauka masażu

To randka, którą na długo zapamiętamy, a do tego z jej efektów będziemy mogli korzystać wielokrotnie. Jest duża ilość miejsc, która oferuje naukę masażu dla par pod okiem wykwalifikowanego terapeuty. Zwróćcie uwagę,aby samo miejsce, gdzie będziecie się uczyć było przyjemne, z dużym wyborem olejków zapachowych.

alternative-906136_960_720

 

A Wy, jakbyście spędzili Waszą randkę PO CICHU? Który pomysł przypadł Wam najbardziej do gustu ?

Ania i reszta ;)