« A, to takie BUTY! Story Cubes czyli kreatywne kostki »

8 sposobów na randki PO CICHU…

8 sposobów na randki PO CICHU…

W ramach TWÓRCZEGO ŻYCIA postanowiłyśmy próbować różnych aktywności, które sprawiają, że nasze życie jest niecodzienne. Tygodnie IMOMO to dla nas sposób na ćwiczenie skojarzeń. W tym tygodniu mamy TYDZIEŃ PO CICHU postanowiłyśmy zastosować jedną z kreatywnych metod: „zblendować” nasz TYDZIEŃ PO CICHU z Walentynkami i stworzyć 8 sposobów na randki PO CICHU. Wyzwaniem podzieliłyśmy się z kilkoma znajomymi, więc powstała długa lista, z której wybrałyśmy subiektywnie najciekawsze.

Zaczynamy!

#1 SILENT DISCO – czyli tańczymy w słuchawkach

Jeżeli mamy ochotę potańczyć, wkładamy słuchawki i wybieramy sami muzykę. Nikt nie słyszy tego co słuchamy. Wybieramy swój rytm i poziom dźwięku.  To dobra opcja dla par, które słuchają innego rodzaju muzyki. Dodatkową korzyścią Silent Disco jest to, że gdy mamy ochotę skorzystać z CISZY i porozmawiać spokojnie, wystarczy zdjąć słuchawki i zagłębić się w interesującą rozmowę.  SILENT DISCO to również elegancki sposób na ominięcie przepisów o CISZY  NOCNEJ ;-) Możecie skorzystać z profesjonalnie zorganizowanej SILENT DISCO,  jak również spróbować samemu zrobić to w domu. Wystarczy, że każdy przyniesie swój telefon ze słuchawkami i żaden sąsiad nam nie straszny, możemy tańczyć do rana.

Uwaga wrocławianie najbliższe SILENT DISCO już 12.02.2015 w Barze Barbara.

silent disco barbara

#2 Niemy film

A może tak pooglądać coś zupełnie z „innej epoki”? Spróbujcie obejrzeć wspólnie niemy film grozy, w chwilach, gdy ogranie Was największy STRAAACH zawsze możemy się przytulić do czyjegoś ramienia ;-) A jak film grozy, to sięgamy do najwyższej półki czyli Nosfertau z 1922 roku. Historia bardzo prawdziwa, bo młody agent nieruchomości wyrusza w podróż, aby podpisać umowę o zakupie posiadłości! Nieświadomie udaje się do zamku wampira Nosferatu. To się może przydarzyć każdemu ;-) Jedyny dźwięk, który będzie słychać, to dźwięk szczękających zębów. Pamiętacie o dobroczynnym wpływie neurofitnessu ? Warto próbować niecodziennych form spędzania czasu…

3# W objęciach CISZY

Jeśli szukacie wspólnego miejsca do WYCISZENIA i wsłuchania się w siebie, to proponujemy wyjście do sauny. To miejsce w którym można zwolnić, POSZEPTAĆ, a dodatkowo wspólnie zregenerować się i naładować energią. W dużych saunach, można również skorzystać z różnego typy ceremonii zapachowych.

sauna

/zdjęcie pochodzi z Wrocławskiego Parku Wodnego/

4# Rozumiemy się bez słów

Spróbujcie wspólnie zagrać w KALAMBURY. Każdy z Was niech stworzy listę przysłów, tytułu filmów, utworów  muzycznych lub teleturniejów, ale uwaga: niech kluczem w wyborze będzie to, co chcecie powiedzieć drugiej osobie. Np. Tańczący z wilkami, Waleczne serce, Superman, „miłość dodaje skrzydeł”, „przyprawiasz mnie o szybsze bicie serca”, Zakochany bez pamięci, Koło fortuny…. Dajcie się ponieść wyobraźni. Taka WALENTYNKA bez słów, może być miłą i twórczą odmianą…

When-God-is-Silent_5

5# Pobite gary

A może spróbujecie ugotować coś wspólnie bez rozmawiania ze sobą ? Wybierzcie potrawę na którą macie ochotę i przygotujcie ją w zupełnej CISZY. To może być ciekawe wyzwanie, dzięki któremu dowiecie się więcej o sobie, o Was. Jak współpracujcie, jak odczytujcie komunikaty drugiej osoby. Bądźcie otwarci na sygnały drugiej osoby……

6# Niezła sztuka!

Kontemplacja wspólnie sztuki też może być miłą odmianą na randkę PO CICHU. Sprawdźcie aktualne wystawy. Bardziej tradycyjne malarstwo czy coś awangardowego we współczesnym ? Wystawy potrafią czasem zaskoczyć :-) A może wspólny portret u ulicznego portrecisty.

picasso

7# Bieg przez miasto

Wspólny bieg przez centrum miasta, to pomysł dla tych, którzy lubią ruch lub szukają okazji do wspólnego „zmęczenia się”. Wybierzcie na mapie ciekawe punkty w Waszym mieście. Takie, do których lubicie wracać lub dawno nie byliście. Jeżeli bieg to nie jest wasza ulubiona aktywność spróbujcie tego samego na rowerze.

uniwersytet-we-wroclawiu-31038

/zdjęcie pochodzi z portalu szlakipolskie.pl/

8# Wspólna nauka masażu

To randka, którą na długo zapamiętamy, a do tego z jej efektów będziemy mogli korzystać wielokrotnie. Jest duża ilość miejsc, która oferuje naukę masażu dla par pod okiem wykwalifikowanego terapeuty. Zwróćcie uwagę,aby samo miejsce, gdzie będziecie się uczyć było przyjemne, z dużym wyborem olejków zapachowych.

alternative-906136_960_720

 

A Wy, jakbyście spędzili Waszą randkę PO CICHU? Który pomysł przypadł Wam najbardziej do gustu ?

Ania i reszta ;)

 

 

 • Ciekawe pomysły :) My tegoroczne Walentynki spędzimy raczej w domu. No chyba, że będzie fajna pogoda to może będzie sesja zdjęciowa :)

  • IMOMO.pl

   Sesja zdjęciowa! Pięknie do tego zawsze się dobrze wraca!

   • Tylko żeby była pogoda, bo jak na razie na zewnątrz szaro i mokro :(

    • IMOMO.pl

     To może jakieś ciekawe wnętrze jak pogoda nie dopisze, hehe nie odkładaj za bardzow czasie.Ja odłożyłam swoją ślubną i jestem 5 lat po ślubie ;)

 • Zajrzałam z ciekawości i nie żałuję! Dzięki za kilka pomysłów – przyda się na Walentynki ;)

  • IMOMO.pl

   Dzięki ;-) ja idę na Silent Disco :)

 • Ja w saunie zawsze dużo gadam. W ogóle dużo mówię i chyba nie potrafiłabym np. cały dzień nic nie mówić :P W końcu nawet mój blog nazywa się Gadulec! Ale propozycje bardzo fajne, choć chyba nie dla mnie… ;)

  • IMOMO.pl

   Nie wszystkie opcje zakładają śluby milczenia ;-)

 • silent disco jest, hmm… wyjątkowe! pracując jako barman miałam nieraz okazję w tym uczestniczyć :)

  • IMOMO.pl

   Potwierdzam ciekawa opcja na wieczorne wyjście :)

 • Podobają mi się 4 pomysły: silent disco, kalambury, bieg i masaż. Dwa pierwsze mogą być zabawne, trzeci świetny, aby wspólnie paść w walentynki i nie mieć już siły na ten romantyczny masaż. Jestem pewna, że mojemu mężowi bardzo spodobałby się pomysł randek po cichu, ale mnie już trochę mniej, no chyba że jednak można było np. szeptać😀

  • IMOMO.pl

   Pewnie, że można poszeptać..

 • Silent disco bardzo ciekawa opcja :D, nie spotkałam się wcześniej z czymś takim ;)