Zbliża się Mikołaj i Boże Narodzenie. Przed nami więc kupowanie i pakowanie prezentów. Jeśli zadbaliście już o niebanalne prezenty, czas pomyśleć o pomysłowych opakowaniach. Dziś w cyklu „Kreatywność w małych sprawach” kilka propozycji do wykorzystania nie tylko zimą!

kreatywność w małych sprawch

1# Miękka tektura falista

Do kupienia w sklepach budowlanych (w większych arkuszach) lub przez internet. Nie tylko oryginalnie wygląda, ale też zabezpiecza prezent przed uszkodzeniem. Ma tak neutralny kolor, że można ją dowolnie ozdobić wstążką, kolorowymi sznureczkami, naklejkami, zdjęciami i rysunkami.

Jak-nietypowo-pakowac-prezenty-IMOMO (2)

Jak-nietypowo-pakowac-prezenty-IMOMO (3)

Jak-nietypowo-pakowac-prezenty-IMOMO (4)

Jak-nietypowo-pakowac-prezenty-IMOMO (5)

Jak-nietypowo-pakowac-prezenty-IMOMO (6)

 

2# 3# i 4# Gazeta

Może się wydawać, że gazeta nie jest dobrym papierem pakowym. Kojarzy się z tymi latami w Polsce, w których pakowano tak mięso (jeśli akurat było w sklepie). Dlatego żeby była niebanalnym sposobem pakowania prezentów, musi być dobrze dobrana do upominku.

2# Znajoma Ani, która sprzedaje wiejskie jajka, pakuje je w Trybunę Ludu (specjalny papier do pakowania wydrukowany na wzór dawnego dziennika). Robi wrażenie!

Jak-nietypowo-pakowac-prezenty-2-IMOMO (3)

Jak-nietypowo-pakowac-prezenty-2-IMOMO (2)

Jak-nietypowo-pakowac-prezenty-2-IMOMO (1)

 

3# Jeśli jednak dysponujecie gazetami w innych językach (niemiecki, francuski, czeski…) i macie zamiar obdarować kogoś upominkiem z tego kraju (książka czeskiego autora, płyta angielskiej wokalistki, kluczyki do BMW…), gazeta jest świetnym opakowaniem. Obdarowany zaczyna się zastanawiać, dlaczego akurat tak zapakowano prezent i niespodziankę odrobinę przedłużamy:)

gazeta opakowanie IMOMO

Za każdym razem, gdy jestem w innym kraju, kupuję kilka gazet w obcym języku, aby wykorzystać je na zajęciach z dziećmi lub właśnie jako papier pakowy.

4# Gazeta ma jeszcze jeden walor: posiada litery:) A jeśli zakreślimy odpowiednie litery lub słowa, możemy w ten sposób utworzyć hasło do rozszyfrowania! Ania

5# Mapa

Kto powiedział, że mapa służy tylko do nawigacji? O tym, że nadaje się także do zrobienia Paczki prosto z drogi już pisałam. Dziś przyszedł czas, by wykorzystać ją jako papier do pakowania prezentów – o ile oczywiście sam prezent jest adekwatny.

paczka prosto z drogi ikona wpisu

Co można zapakować w mapę? Przewodniki, książki napisane przez podróżników, bilety lotnicze… Jeśli mamy mapę naszego miasta i organizujemy imprezę dla gości z innego miasta, mapa może służyć za opakowanie zaproszenia lub można z niej zrobić materiał na koperty.

 

6# Papier nutowy

Papier z dużego zeszytu nutowego spokojnie pomieści płytę czy książkę o muzyce lub kompozytorze. Jeśli szykujemy prezent dla kogoś, kto się uczy, możemy dopisać dedykację „BY WSZYSTKO SZŁO ŚPIEWAJĄCO„. Dedykacja jest konieczna, by ten, kto otrzyma taki prezent, nie zinterpretował tego, że ma KŁAMAĆ JAK Z NUT:) Jeśli w prezencie dajemy kolczyki, dobra będzie gra słów „COŚ DLA UCHA!

 

7# Stare torebki prezentowe

Lubimy upcykling, o czym mogliście już przeczytać w Drugim życiu pudełek po chusteczkach, więc jeśli też go lubicie, mamy propozycję. Torby, w których dostaliśmy prezenty lub w które zapakowano nam coś w sklepie, świetnie nadają się do samodzielnego wykonania koperty podarunkowej lub do zawinięcia innego niewielkiego prezentu. W dodatku nie trzeba mieć do tego zdolności manualnych! Na poniższych zdjęciach papierowa torba, w którą Desigual zapakował mi sukienkę. A raczej fragment tej torby:)

Jak-nietypowo-pakowac-prezenty-IMOMO (3)

Jak-nietypowo-pakowac-prezenty-IMOMO (4)

Jak-nietypowo-pakowac-prezenty-IMOMO (5)

Jak-nietypowo-pakowac-prezenty-IMOMO (6)

Jak-nietypowo-pakowac-prezenty-IMOMO (7)

Jak-nietypowo-pakowac-prezenty-IMOMO (8)

 

8# Zrób papier do pakowania samodzielnie!

Pomysły i przypadki najwyraźniej się lubią, bo ten pomysł powstał właśnie przypadkiem:)

Na jedno ze szkoleń zrobiłam samodzielnie papier do notatek. Zajęcia były z prezentacji publicznych, więc skserowałam z różnych książek fragmenty o wystąpieniach, wycięłam je, rozrzuciłam na papierze, skleiłam, a na koniec skserowałam ten kolaż wiele razy. Papier miał służyć również jako okładka podręczników, dodatkowo skserowałam go więc w formacie A-3. I tak powstały arkusze, których kilka mi zostało. Jakiś czas później dawałam komuś w prezencie książkę o sztuce prezentacji i wówczas ten papier okazał się idealnym papierem pakowym!

zrob-samodzielnie-papier-do-pakowania-IMOMO (1)

zrob-samodzielnie-papier-do-pakowania-IMOMO (2)

zrob-samodzielnie-papier-do-pakowania-IMOMO (4)

 

Podobny papier możemy zrobić nie mając tematycznych książek. Zamiast cytatów z literatury możemy sami napisać życzenia. Na przykład?

papier mikołajowy dla Małgosi IMOMO

Jeśli skserujemy nasz kolaż na kolorowym papierze, będzie jeszcze ciekawiej. Małgosia (moja chrześnica) dostanie upominek w zielonym papierze, owinięty czerwoną wstążką.

 

A jakie Wy macie pomysły na nietypowe opakowania prezentów?

Maja

 

Jeśli uważasz, że ten wpis może przydać się innym, prześlij go dalej lub udostępnij w mediach społecznościowych.

Jeśli przyda się Tobie, zostaw nam ślad w komentarzu.

Z góry dziękujemy:) Maja & Ania