Wydawać by się mogło, że listopad to trochę za wcześnie, by myśleć o Mikołaju i Bożym Narodzeniu, a jednak… Jeśli chcemy, aby tym razem nasi bliscy nie dostali znowu skarpetek i książek, możemy już teraz pomyśleć o upominkach. Kończymy właśnie Tydzień OSZCZĘDZANIA, a wcześniejsze przemyślenie prezentów OSZCZĘDZI nam nerwów w ostatnich dniach przed świętami!

tydzien-oszczedzania-IMOMO

10 niebanalnych pomysłów na prezenty,
o których warto pomyśleć wcześniej

1# Prenumerata

O prenumeratę czasopism warto zadbać w listopadzie, bo między opłatą za rok z góry, a pierwszą przesyłką mijają właśnie dwa miesiące. Skąd to wiemy?

Kilka lat temu moi i męża rodzice przeprowadzili się na wieś (na dwie różne wsie). Mieli utrudniony dostęp do ulubionych gazet i obie Mamy często narzekały, że – przyzwyczajone do miastowych zwyczajów – nie mają na miejscu kiosku z tym, co lubią. Zaprenumerowałam im więc czasopisma w ramach prezentu gwiazdkowego i wtedy okazało się, że grudniowa płatność oznacza wysyłkę numerów od lutego… Styczniowy numer dowiozłam im więc osobiście, ale wyciągnęłam wniosek na przyszłość.

weranda1_15dd

Mamy były zachwycone prezentem, a moja teściowa do dziś wspomina, jak ciepło i serdecznie myślała o mnie przez cały rok, odbierając co miesiąc przesyłkę od listonosza. Maja

W tym roku na naszej „krótkiej liście” są czasopisma dla Mam, syna Mai i brata Ani:)

green canoe

chip

national geografic okładka 1

 

Jak wręczyć prenumeratę? Można kupić grudniowy numer czasopisma, opakować go, przewiązać wstążką i dołączyć karteczkę „Najbliższy rok spędzimy razem:)”

2# Album

Mai rodzice obchodzą rocznicę ślubu w okolicach Bożego Narodzenia. Dwa lata temu, z okazji 40 rocznicy, dostali album, w którym jej siostra i Maja napisały 40 najpiękniejszych wspomnień z dzieciństwa.

album-scrapowy-prezent-gwiazdkowy-IMOMO- (1)

album-scrapowy-prezent-gwiazdkowy-IMOMO- (2)

album-scrapowy-prezent-gwiazdkowy-IMOMO- (3)

album-scrapowy-prezent-gwiazdkowy-IMOMO- (4)

 

Żadna z nich nie ma zdolności manualnych, ale Mai sąsiadka Krulik jest scrapowo uzdolniona i wykonała album. Siostry dopisały teksty… i do dziś wzruszamy się, gdy je czytamy.

album-scrapowy-prezent-gwiazdkowy-IMOMO- (5)

album-scrapowy-prezent-gwiazdkowy-IMOMO- (6)

album-scrapowy-prezent-gwiazdkowy-IMOMO- (7)

album-scrapowy-prezent-gwiazdkowy-IMOMO- (8)

3# Albumik

W sieci znalazłyśmy podobny pomysł, niewymagający talentu plastycznego Krulika. Wystarczy wydrukować miłe słowa, nakleić je na karty do gry, przedziurawić dziurkaczem i spiąć kółkami do spinania albumów (2,5 zł. – szukajcie na allegro).

52-things-i-love-about-you-1

A te miłe słowa to na przykład: „52 rzeczy, za które kocham Cię najbardziej na świecie”, „52 miejsca, do których się wybierzemy w przyszłym roku”, „52 potrawy, które zrobię dla najfajniejszej rodziny”… Jakie jeszcze tytuły tego albumu przychodzą Wam do głowy?

52-things-i-love-about-you 2

Gdybyśmy pokusili się o naklejenie słów na dwóch stronach kart, naklejek może być nawet 104:)

4# Nalewka własnej roboty

Nalewka to jeden z tańszych prezentów, ale trzeba o nim pomyśleć w październiku lub listopadzie. Poza zrobieniem nalewki (która musi swoje odstać w ciemnym i chłodnym miejscu), przydałoby się znaleźć na nią ładne buteleczki. Butelki wcale nie muszą być 0,5 litrowe, mogą być mniejsze: po syropach, małym opakowaniu oliwy, słoiczki…

Przepisy na nalewki ze zdjęcia znajdziecie na blogu Pistachio. Nasza korzenna z pigwy stoi już w garażu:)

nalewki pistachio

5# Oryginalne konfitury

Konfitury robi się szybciej, ale o owocach trzeba czasem pomyśleć przed grudniem:) Można je pięknie zapakować, a nawet napisać na słoiczku coś od siebie! Korzystając z kulinarnej wersji metody SCAMPER znane przepisy można zamienić w coś zupełnie odkrywczego i dać bliskim naprawdę niebanalny prezent!

Na Pistachio znajdziecie niejeden przepis na konfitury. Przyglądamy się uważnie tym z dzikiej róży, bo w KREATYWNIKU na 2016 mamy Tydzień NA DZIKO:)

konfitury Pisctachio

6# Własnoręcznie wykonany kosmetyk do ciała

Jesteśmy pod wrażeniem tego, co Inez z bloga Herbiness potrafi wyczarować z roślin. Trwały peeling kawowy może być świetnym prezentem, szczególnie, jeśli zaopatrzymy się w odpowiednie składniki i wykonamy wiele identycznych prezentów. Obie – Ania i Maja – mamy duże rodziny i spotykamy się w święta z ponad 20 osobami. Pomysł na prezenty dla takiego grona jest na wagę złota. Panie mogą dostać peeling!

kawowiec-kawa-i-mydło-kawowe

7# Exlibris

Jeśli pożyczacie komuś książki i chcecie pamiętać komu, metoda na znikające książki wydaje się być wystarczająca. Ale żeby ci pożyczający wiedzieli komu oddać… Tu przydaje się Exlibris! Taka pieczęć, którą oznaczamy swój księgozbiór jest z reguły projektowana specjalnie dla właściciela, można wziąć pod uwagę jego zawód, charakter i zainteresowania. Exlibris może być bardzo ozdobny lub bardzo prosty! Ten Exlibris z La Dolce Wedding to nasz typ na prezent dla teścia Mai w tym roku. Ma ogromną bibliotekę i nie ma Exlibrisu:)

exlibris 2

exlibris 1

źródło zdjęć 

8# Oryginalne ozdoby mistrza upcyklingu

Zorganizowanie naprawdę oryginalnych i nieszablonowych prezentów jest bardzo trudne. Nie jest łatwo znaleźć drobiazgi wykonane na zamówienie w sensownej cenie. A jednak można:)

borek 1

Robert z Anima-Create tworzy dzieła sztuki z odpadów cywilizacji. Można u niego zamówić kolczyki, broszki, świeczniki i… ozdoby choinkowe. Zamówiłyśmy już ozdoby na naszą IMOMO-wą choinkę. Nie wiemy, jak będą wyglądać, bo poprosiłyśmy jedynie o „amulety innowacyjności”, ale pokażemy Wam na facebooku na pewno!

9# Udział w warsztatach

Co tu kryć: uwielbiamy warsztaty.

To chwile, kiedy można nauczyć się czegoś nowego, poznać interesujących ludzi, prowadzących z pasją, podejrzeć innych przy pracy… Warsztaty to zawsze wielka dawka inspiracji, zmiana perspektywy i coś, dzięki czemu codzienność staje się niecodzienna. Ania

Planując prezenty dla bliskich spisujemy sobie przy okazji te zajęcia, z których same byśmy chętnie skorzystały. W naszym spisie są warsztaty ziołowe Herbiness, warsztaty stolarskie w Domowej Stolarni, nauka tworzenia łuków organizowane przez Heart of Wood, samodzielne robienie lamp z różnych niepotrzebnych rzeczy w Some Things i upcykling w Anima Create. Można też zorganizować lekcje gry na dowolnym instrumencie – we Wrocławiu znamy Muzyczną Garderobę i TONY. Jesteśmy pewne, że w Waszych miastach wybór warsztatów stacjonarnych jest równie duży. A jeśli nie, to może wymyślić coś wyjazdowego – odjazdowego?

10# Kreatywnik 2016

Jeśli chcemy podarować bliskiej osobie inspirację i dobrą zabawę na cały rok, polecamy nasz KREATYWNIK 2016. To kalendarz inny niż wszystkie. Rozwija twórcze myślenie i jest idealny dla ludzi o otwartych umysłach. Łączy w sobie kilka funkcji: #planer #szkicownik z twórczymi ćwiczeniami #notes. KREATYWNIK rozwija myślenie wizualne, bo coś, co w zwykłym kalendarzu jest jedynie numerem, w tym kalendarzu jest powodem do bycia twórczym. Zresztą sami zobaczcie:)

2

6

7

4

5

3

1

 

Planer idealnie wpisuje się w niebanalne prezenty mikołajowe i gwiazdkowe. A jeśli szukacie prezentu do 50 zł., teraz jest okazja go znaleźć. Bo przy zamówieniach złożonych do 10 listopada to IMOMO płaci za przesyłkę (na terenie Polski).

KREATYWNIK-IMOMO-2016-kalendarz-wysylka-gratis

 

W IMOMO trwa Tydzień OSZCZĘDZANIA. To dobry moment, aby pomyśleć już dziś o prezentach i ZAOSZCZĘDZIĆ trochę pieniędzy i mnóstwo stresu tuż przed Mikołajem i Bożym Narodzeniem.

Pozdrawiamy serdecznie:)

Maja i Ania

 

P.S. A kolejny Tydzień – w którym macie okazję stać się dla kogoś prawdziwym bohaterem – już tuż tuż. Idealny do zaplanowania prezentów na BAJKOWE święta:)

tydzien-jak-z-bajki-IMOMO

 

Jeśli uważasz, że ten wpis może przydać się innym, prześlij go dalej lub udostępnij w mediach społecznościowych.

Jeśli przyda się Tobie, zostaw nam ślad w komentarzu.

Z góry dziękujemy:) Maja & Ania